Başarılı Bir Evliliğin Sırrı Nedir?

5 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 4.537 kez okundu.

TÜİK tarafından yapılan incelemelere göre toplum yapımız kapsamında bulunan evliliklerin boşanma ile sonuçlanma oranı her geçen gün artış göstermektedir. Siz de yuvanızın bu gibi olumsuz bir şekilde neticelenmesini istemiyorsanız uzmanların da belirtmiş olduğu karşılıklı anlayış ilkesi üzerine kurulmuş olan bir ilişki tarzı benimsemelisiniz.

Bu kuralın asıl içeriği kadın olarak erkeğin yaşamının tüm alanlarını ele geçirme gibi bir çabaya girişmemenizdir. Her insanın kendi kendine geçirilmiş bir ayrı zamana ya da sadece arkadaşlarına ayırdığı bir zaman aralığına ihtiyacı vardır.

Söz konusu evlilik olduğu zaman bu alana daha da fazla ihtiyaç duyarsınız. İkili ilişkilerde aynı evi paylaşırken birbirinizden sıkılmamanız için sosyal hayatınızın eşiniz olmadan şekillenmesine çaba sarf etmelisiniz. Aynı şekilde onun da bireysel bir hayatı olmasına özen göstermelisiniz, müsaade etmelisiniz.

Boşanma Sebepleri

Evliliğin sürdürülmesi adına ortaya koyulacak olan çabanın sadece kadına yüklenmesi çok büyük bir haksızlık olacaktır. Kadınlar da erkekler de bu konuda gerekli olan çabayı eşit derecede ortaya koymalıdır. Boşanmanın en acı sebeplerinin başında ise erkeğin kadına karşı uyguladığı şiddet gelmektedir. Siz de aile içi bir şiddete maruz kalıyorsanız boşanmanın sizin için olumsuz bir yargı olacağını düşünmemelisiniz. Fiziksel ya da psikolojik şiddet kadın ya da erkek fark etmeksizin hiçbir insanın hak ettiği bir muamele değildir. Bu sizin evliliğiniz içerisinde kırmızı çizginiz olmalıdır.


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git