Eski sevgiliyi unutma yolları, aşk acısı çekmiş ve bu acının içerisinden bir türlü çıkamamış birçok kişinin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Ruhsal, fiziksel ve hatta ilerleyen boyutlarında zihinsel sağlığımızı oldukça etkileyen aşk acısı, bir an önce içinden çıkmamız gereken ruhsal sıkıntı dönemidir. Psikologlar, ilişki terapistleri ve diğer uzmanlar; eski sevgiliyi unutmanın yolları konusunda birçok öneride bulunmaktadır. Ama şu unutulmamalıdır ki: aşk acısının içerisinden çıkmak sadece sizin elinizde. Kendinizi ne kadar iyi motive ederseniz o kadar başarılı olursunuz. Bu yazımızda, uzman görüşlerinden derlediğimiz yolları bulacaksınız. İşte aşk acınızı geçirmenin yolları:

1)Bir anlık dolduruşa gelerek kesinlikle hiçbir şekilde irtibata geçmeyiniz. Özellikle, günümüz iletişim çağında irtibata geçmenin kolaylığı düşünüldüğünde işiniz bir hayli zor olacaktır. Sosyal medya, telefon, e-posta… v.s. kesinlikle uzak durmalısınız.

2)Ağlamaktan ve acı çekmekten korkmayın. Eski sevgiliyi unutmanın yolları içerisinde belki de kurtulamayacağınız tek durum ağlamak ve acı çekmektir. Ama unutmayın ki acılar da zamanla dinecektir. Gözyaşı dökmek bir süre devam edecektir ve acılarınızla beraber yavaş yavaş dinecektir.

3)Zamanınızın çoğunu arkadaşlarınızla ve dostlarınızla geçirin. Sosyal ortamlarda geçirilecek kesifli dakikalar acılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır.

4)Yaşadığınız mekânlarda fiziksel değişikliklere gidin. Yatak odanızın, iş yerinizin v.s mekânların mobilyalarında oynama yapınız. Yaptığınız değişiklikler eskiye dair hatıraları unutmanızı sağlayacaktır.

5)Müzik ve dans, ruhunuzu besleyen en önemli iki unsurdur. Bol bol hareketli müzikler dinleyin ve müzik eşliğinde dans edin.

6)Bazen kafanızdan geçenleri yazıya dökmek sizi rahatlatacaktır. Hissettiklerinizi hiç çekinmeden kağıda yazın. Yazdıklarınızı birkaç defa yüksek sesle kendinize okuyun. Gerçekleri daha da iyi göreceksiniz.

7)Spor, eski sevgiliyi unutma yolları içerisinde sizi rahatlatacak aktivitelerden bir diğeridir. Düzenli olarak spor yaparak ruhsal ve fiziksel sağlığınızı koruyacaksınız.

8)Onunla ortak arkadaşlarınızla geçici olarak görüşmeyi kesin. Böylece onu hatırlatan şahıslardan da uzak kalmış olacaksınız.

9)Günümüzde en önemli yapılması gerekense sosyal medya hesaplarınızı kapatmanızdır. Birkaç ay bunu yapmaya mecbursunuz.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler