Evlenmek için müracaat eden çiftler bu süreçte bir takım testler yaptırmaktadır. Bu testler yapılırken kan uyuşmazlığı sorunu da ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Kan uyuşmazlığı Türkiye ile birlikte birçok ülkede görülen bir durumdur.

Kan Uyuşmazlığı Nedir?

Evlenecek için kan uyuşmazlığı tıp alanında hamile bir annenin bebeği ile Rh uygunsuzluğu olarak adlandırılmaktadır. Hamile bir anne adayının bebeği için ciddi bir risk olarak görülen kan uyuşmazlığı, Rh uygunsuzluğu sonucu ile ortaya çıkan bir alerjik Reaksiyon olarak tanımlanmaktadır. Kan uyuşmazlığı uzman doktorlar kontrolünde tedavisinin gerçekleştiği bir problemdir.

Kan Uyuşmazlığı Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Kan uyuşmazlığının hem anne adayı için hem de bebek için zarar verdiğine dair söylentiler yer almaktadır. Kan uyuşmazlığı testi yapılmadığı takdirde zararlı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Fakat kan uyuşmazlığı testi sonrasında anne adayı bir takibi alınarak özellikle 5. ve 7. aylarına dikkat edilmektedir. Uzman bir doktor kontrolünde kan uyuşmazlığı iğnesi yapılarak, anne ve bebeğin tedavisi mümkün olarak görülmektedir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler