Zayıflama Kemeri İşe Yarar Mı?

20 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.574 kez okundu.

SIKILMADAN YAŞAYALIM

İnsanların sağlam bir dış görünüş, görsel açıdan özgüvenlerini her daim canlı tutabilecek afili duruş, her zaman ilk tercihleri olmuştur. Bu bilgi ışığında insanların sahip oldukları bedenlerine en iyi şekilde bakmaları için, sağlığı elden bırakmadan belirlenen diyetlere ya da ek araçlar ile bu amaca yönelik çalışmalara yönelmeleri gerekmektedir. Ek araçlar olarak tanımlananlardan bir tanesi de zayıflama kemerleridir.

ÇALIŞMA ŞEKLİ

Zayıflama kemerleri en kısa şekilde anlatmak gerekirse, elektriksel aksamlar içeren bağlantıları ile titreşim yaratarak bağlandığı bölgedeki fazlalıkları önce şekillendirmek sonra da zamanla ortadan kaldırmaya yarayan bir sistem içermektedir.

FAYDASINDAN ÇOK ZARARI VAR

Zayıflama kemerleri için piyasada çok sayıda seçenek var ancak vücuda tam randıman ile fayda sağladığı kesinlik kazanmamıştır. Özellikle iş hayatında ve ofis ortamında sürekli oturarak icra ettiğiniz bir işiniz var ise kullanmak çok mantıklı gelse de, zayıflama kemeri işe yarar mı diye çoğu insana sorulduğunda olumsuz yanları daha fazla anlatılmaktadır.

ZARARLARI

Zayıflama kemeri işe yarar mı sorusuna verilen olumsuz cevaplardan ilki, sürekli titreşimin vücutta yüksek derecede bir kaşınmaya yol açtığıdır. Bölgesel olarak devamlı titreşime maruz kalan vücut tepkisini bu şekilde göstermekte ve bir süreden sonra dayanılmayacak boyutlara gelebilmektedir.

İkinci ve önemli zararı ise deri üzerinden vücudu sürekli elektriğe nüfuz bırakılmasıdır.

YARARLARI

Zararlarının yanında pek görülmese de zayıflama kemerleri titreşim ile uygulandığı bölgede yağ parçalanmalarını sağlamaktadır. Ancak yine de bu kayda değer bir azalma göstermemektedir.

ÖNERİLER

Zayıflama kemerlerinin zararlı etkileri göz önüne alındığında kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine günlük doğa ya da park yürüyüşleri ve ev içinde yapabileceğiniz basit egzersiz hareketlerini tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git