Covid 19 nedeni ile her zaman güzellik merkezine gidip manikür yapamıyoruz. El ve tırnak bakımına önem veren bakımlı kadınlar için manikür olmazsa olmaz bakım yöntemlerinden bir tanesidir. Genellikle güzellik merkezlerinde yaptırdığımız manikürü evde kendimiz de yapabiliriz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde manikür yapmaya ilk önce tırnaklar kısaltılarak başlanır. Tırnaklar yeterli boya getirildiği zaman tırnaklar törpülenir. Tırnak çevresinin daha iyi temizlenebilmesi için manikür öncesinde eller sabunlanmış ılık suda 15 dakika kadar bekletilmelidir. Tırnaklar kesildikten sonra bekletilen ılık su dolu kap içerisine yasemin, lavanta yağı gibi yağlar eklenebilir. Bu yağlar sayesinde tırnak ve tırnak dipleri beslenecektir. Manikürde kullanılan et kesme makası ile etler kesilir. Çok derin kesilmemesi için özen gösterilmelidir çünkü fazla kesildiği zaman enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır. Tırnak etleri kesildikten sonra son kez törpülenir.

Peeling Yapın

Tırnakların manikür işlemi bittikten sonra ellere peeling yapılmalıdır. Peeling sayesinde ellerdeki ölü deriler temizlenecek ve hücreler yenilenecektir. Peeling sonrasında ise nemlendirme yapılır.Tırnak etlerine ve el yüzeylerine masaj yaparak krem sürülmelidir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler