Doğal Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gerek gün içerisinde yediklerimiz, gerek fizyolojik durumumuz gerekse stres kaynakları sebebi ile cildimizde sivilcelenme, lekelenme ya da farklı deformasyonlar gözlenebilir. Cildimizdeki bu bozulmaları engellemek ya da iyileştirmek için birçok ürün kullanıyoruz. Kimyasal kozmetik ürünlerinden ziyade doğal olarak evde yapılan bakım malzemeleri ile de oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal cilt bakımı hakkında bilmeniz gerekenler arasında önemli 2 durum vardır. İlk olarak doğru ürünler ile evde bakımı kendiniz yapabilirsiniz. İkincisi ise doğal ürünler kullanan güzellik merkezlerinde cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Evde Cilt Bakımı

Evde hazırlanan cilt bakım ürünler ve çok daha ekonomiktir. Aktarlardan alınacak doğal malzemelerle hem ucuz hem de etkili yüz bakımı yapabilirsiniz. Evde kullanılan avokado yağı, limon yağı, zeytinyağı, badem yağı, yoğurt, bal, salatalık gibi ürünlerle günlük cilt bakımı uygulamaları kolaylıkla uygulanır.

Güzellik Merkezlerinde Cilt Bakımı

Güzellik merkezlerinde de doğal cilt bakımı yapılabilir fakat burada uygulanan malzemeler daha az bulunan ürünler olduğu için daha pahalı olan işlemlerdir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler