Sağlıklı Kilo Vermek İçin İpuçları

30 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 6.372 kez okundu.

Kilo kontrolünü sağlayarak hem dış görünüşünüzün daha hoş bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz hem de sağlıklı yaşama bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Bu konuda özellikle kadınların sürekli olarak sorun yaşadıkları biliniyor. Asıl sorun ölçüyü kaçırmamızdan kaynaklanıyor. Ölçüsünde yenildiği zaman hiçbir besin size kilo olarak geri dönmeyecektir.

Sadece karbonhidrat ya da sadece yağ bazlı beslenmek sizin için oldukça sıkıntı verici olabilir. Özellikle karbonhidrat temelli olan ürünleri tüketmek kilo almaya davetiye çıkaracaktır. Bu konuda örnek vermek gerekirse beyaz ekmek ve şeker özellikle uzak durulması gereken iki besin öğesidir. Çayınıza şeker atmayarak ya da hayatınızdan ekmeği az da olsa çıkararak daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Hangi Çaylar Tüketilmelidir?

Zayıflama amacı ile tüketilen hiçbir çayın sizin üzerinizde mucizevi bir etkisi olmayacağını bilmelisiniz. Ancak sağlıklı bir beslenme düzenine geçtikten sonra bu tür çaylardan yardım almak sizin kilo verme sürecinizi hızlandırabilir. Yeşil çay ve beyaz çay bu konuda yağ yakımını hızlandırıcı özellikleri sebebi ile bir adım daha ön plana çıkmaktadır.

Yeşil çay konusunda fazla tüketim gibi bir hata yaparsanız bu durumun kalp çarpıntıları ile ve ellerde titremeler ile sonuçlanabileceğini de unutmamalısınız. İçerisinde bol miktarda tein bulundurduğu ve kafein yönünden de zengin olduğu için uykunuzu da kaçırabilir. Öğle saatlerinde ya da sabah saatlerinde bir bardak limonlu yeşil çay içmenin ise hiçbir zararı olmayacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git