Kış mevsiminin yaklaşılmasıyla beraber kilosunu korumak veya kilo almak istemeyen kadınlar yararlı sebze veya meyvelerin özelliklerini araştırmaya başlıyorlar. Bu sebzeler arasında lifli yapısı sayesinde özellikle kabızlık sorunu çeken kadınlara yararlı olacak pırasa öne çıkıyor. Bağırsak düzenini sağlayan sebzeyi hem çiğ hem de pişmiş olarak tüketebilirsiniz. Lif içeriği yüksek, en yararlı sebzeler arasında yer alan pırasa tüketimi gerçekleştirilerek fazla yağlarınızdan da kurtulabilmeniz de mümkündür.

Kış Mevsiminin Zayıflatan Sebzesi

Soğuk havaların bastıracağı günlerde sıklıkla kullanılan pırasa çiğ olarak tüketilebileceği gibi detokslarda kullanılan bir malzemedir. Gündelik hayatınızın içerisinde doğal detoks etkisini görebilmek için sıklıkla kullanılabilir. Zayıflamak için pırasa tüketimi bu yüzden ön planda tutulur.

Zayıflamada Etkili Pırasa Suyu

Antioksidan bakımından zengin olan pırasa kolay hazırlanan bir kürü ile zayıflamanıza katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için;

  • 3 adet pırasa
  • 1 litre su
  • 1 limon suyu kullanmak gerekir.

3 malzemeyi birlikte kaynatarak elde edeceğiniz suyu sabahları aç karnına içmeniz gerekir. Pırasa suyu tarifi uygulamanız hem besin olarak faydalanmanızı hem de zayıflamanızı sağlar.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler