Zayıflama Çayları Kilo vermek için yapılan egzersizlerin zayıflamaya yardımcı çaylarla desteklenmesi çok önemlidir. Bu çaylar, metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini de oldukça hızlandırmaktadır. Zayıflama çaylarının tek başına da bir faydası olmadığını bilmek gerekir. Uzmanların, zayıflamaya yönelik olarak yaptığınız egzersizleri desteklemesi amacıyla önerdikleri çayları bu yazımızda derledik. İşte zayıflamanızı sağlayacak çaylar:

  • Kekik Çayı: Kekik çayının en önemli özelliği vücuttaki yağ oranını dengelemesidir. Bunun yanında bağırsakların çalışmasını da düzenleyici etkisi vardır. Eğer kekiğin tetiklediği bir hastalığınız yoksa günde bir bardak tüketebilirsiniz
  • Zencefil Çayı: Bu çay, vücuttan yağın atılmasını sağlayan etkiye sahiptir. Hastalıklarınıza bir etkisi olmaması koşuluyla günde bir bardak tüketerek kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.
  • Yeşil Çay: Metabolizmayı hızlandıran çaylar içerisinde en bilenenidir. Zayıflama çaylarından yeşil çay, vücuttaki yağların yakılmasında oldukça etkilidir. Hamile ve çocuk emziren anneler için yeşil çay önerilmemektedir. Günde bir veya iki bardak tüketilmesi, gözle görülür biçimde zayıflamaya yardımcı olacaktır.
  • Kuş Otu Çayı: Cilt üzerinde oldukça iyi etkileri bilinen bu çayın yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir. Yan etkilerinin size zarar vermeyeceği iyi araştırıldıktan sonra tüketilmelidir.
  • Mate Çayı: Kabızlığa ilaç olan mate çayı, metabolizmayı da hızlandıran bitkisel çaylardan bir diğeridir. Uykusuzluk, bulantı ve çarpıntı gibi yan etkileri bulunan bu çayı tüketenlerin sağlık koşullarının uygun olması son derece önemlidir.

Yukarıda verdiğimiz bitkisel zayıflama çaylarının tüketiminde yan etkilerine çok dikkat etmelisiniz. Bu çayları tüketirken içerisine limon da sıkabilirsiniz. Limon, yağ yakımını hızlandırmaktadır. Ancak tansiyon problemi yaşayanlar için limon önerilmemektedir. Bu çayların tek başlarına bir etkisi olmadığı, zayıflamaya yönelik olarak yapılan egzersizlerle birlikte fayda sağladığı unutulmamalıdır. Spor yapmadan yarım saat önce tüketilen çay, spor esnasındaki yağ yakımını oldukça arttıracaktır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler