Zeytinyağlı Sabunun Cilde Zararlari

13 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.549 kez okundu.

Zeytinyağlı Sabun

Zeytinyağlı sabun bazı cilt sorunlarında kullanılan hiçbir renk ve koku katkısı bulunmayan saf sızma zeytinyağı ile yapılan sabundur. Zeytinyağının bilinen birçok yararı vardır ve bu özellikleri sabunla birleştirilmek istenmiştir. Çoğu konuda fayda sağlamış olsa da elbette zeytinyağlı sabunun cilde zararları da bulunmaktadır.

Zeytinyağlı sabun nasıl kullanılır?

Saf ve katkısız zeytinyağından elde edilen zeytinyağlı sabun cilt ve saç bakımında kullanılmaktadır. Banyo yaparken hem vücut hem de saç temizliği için birebirdir.

Zeytinyağlı sabunun cilde zararları;

Zeytinyağlı sabun herkesin bildiği gibi oldukça faydalıdır fakat zararı da hiç yok değildir. Elbette saç ve cilt bakımında kullanıldığında yarar sağlayacaktır fakat dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Bu noktalara dikkat edilmezse faydalarından çok zararları vardır. Örneğin zeytinyağlı sabun cilt yağlanmasını gidermektedir fakat uygun kullanılmadığında ya da aşırıya kaçıldığında cilde uygulandıktan sonra müdahale edilmediğinde ciltte ciddi kuruluklar meydana getirebilir. Ciltte oluşan kuruluklar da cildinizin çatlamasına ve cildinizde ufak yaralar oluşmasına sebep olabilir. Cildinizi dikkatsiz bir şekilde zeytinyağlı sabunla yıkadığınızda zeytinyağlı sabunun cilde zararları görülebilir. Bir diğer bilinen ise saç bakımında yağlı saçlar için yağ oranını azaltmasıdır. Aynı ciltte olduğu gibi saçınızı zeytinyağlı sabunla yıkadığınızda saçınızı kurutur nemini azaltır ve sertleştirir. Sertleşen saçınızı taramakta da güçlük yaşayabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git