Her insan güzel olmak için birçok yola başvurur. Kimisi kendine özgü kremler yapar, kimi tenine uygun cilt bakımları, kimi sağlıklı beslenmenin cilde yarar sağladığı için sağlıklı beslenmeyi, kimi ünlerden cilt bakım önerileri başlıklarını kaçırmayarak onlar gibi olabilmek için onların yaptıkları bakım stratejilerini takip eder, kimi ise kimyasal ürünleri tercih ederek ciltlerine bakım yaparlar.

Ünlülerden cilt bakım önerileri için birkaç başlık vermek gerekirse;

Deniz Berdan

Tasarımcı Deniz Berdan güzel ve sağlıklı görünmek için günde 1 bardak yağsız süt içmeyi önerir. Süt için güzel kalın, süt için sağlıklı yaşayın görüşünü benimser.

Süt tüketimi bağışıklık sistemine iyi gelir cilde güzellik katar. Protein, kalsiyum ve fosfor gibi mineraller açısından zengindir. İçinde bulunan mineraller ve vitamin ile akne ve cilt inflamasyonu riskini azaltarak cilt sağlığını ve güzelliğini korur.

Demet Kutluay

Formu korumak için protein ve karbonhidrat dengesinin iyi ayarlanması gerektiğini düşünür. Ayrıca cilde ve vücuda argan yağı sürmenin çok iyi ve yararlı olduğu düşüncesindedir. Kremlerle cildine bakım yaptığını söylemektedir.

Pınar Altuğ

Badem yağı sürmenin kirpiklere iyi geldiğini düşünen Pınar Altuğ kendi kirpiklerine de bu uygulamayı uyguluyor ayrıca cildinin tazeliğini korumak için de sık sık gül suyu sürüldüğünü ve salatalık kabuklarını maske yaptığını söyleyen Pınar Altuğ kendi güzelliğini buna borçlu olduğunu söylemektedir. Cilt den

Cilt dengesinin korunması için su içilmesi gerektiği düşüncesindedir.

Şebnem Shhaefer

Cilt güzelliğini üzüm çekirdeği ve yoğurda bağladığını söyleyen manken her sabah uyandığında bir çay kaşığı çekilmiş üzüm çekirdeğini ve bir çay kaşığı yoğurdu karıştırarak yüzüne maske olarak uyguladığını söylüyor.

Ünlülerden cilt bakım önerileri başlığını uzatmak mümkündür. Her manken ve her sanatçı kendine ait, ciltlerinin güzel görünmesi için bir takım uygulamalar ciltlerine uygulamaktadırlar.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Paylaş

Etiketler