Vajinal Akıntılardan Korunma Yöntemleri

25 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 2.561 kez okundu.

Üşütmek ve özellikle ayakların üşütülmesi fizyolojik akıntılarında oluşmasını ve mevcut durumun daha da şiddetlenmesini sağlayabilir. Fizyolojik olmayan akıntılar bir hastalığın habercisi olabilir. Doktora başvurulmasının ardından yapılacak muayene ve tetkikler durumun ne olduğu hakkında fikir verecek ve doktorunuzda buna göre etkili bir tedavi uygulayacaktır. Akıntıya neden olacak faktörlerin gözden geçirilmesi ve bu konularda alınacak basit önlemler sorunun kökünden çözümünü sağlayacaktır.

Sabit olmayan ve sürekli bir dalgalanma halinde olan östrojen hormonu dönemsel olarak akıntıların azalıp artmasına neden olabilmektedir. Özellikle adet döngüsü sırasında yaşanan artış normal kabul edilmekte olup, bu durum genelde yumurtlamanın başlamasından birkaç gün önce yaşanmaya başlamaktadır. Akıntının artmasının bir diğer nedeni ise hamileliktir.

Vajinal Akıntılardan Korunma Yöntemleri

Vajinanın hiçbir zaman yıkanmaması gerektiğiniz asla unutmamalısınız.   Normal banyo sırasında yapılan rutin temizlik bu bölge için son derece yeterli olacaktır. Banyodan sonra bölgenin temiz bir havlu ile mutlaka kurulanması gerekmektedir. Parfüm katkılı pedler ve prezervatiflerin kullanılması bu bölge için uygun değildir. İç çamaşırının günde en az bir kere tercihen sabah ve akşamları değiştirilmesi ve iç çamaşır tercihinin pamuklulardan yanan kullanılması önerilmektedir. Yüzme ve özellikle terletici ağır egzersizler sonrasında ve umumi tuvaletlerin kullanılmasının ardından temiz ve kuru bir çamaşır giyilmesi bölgenin nemli bir ortamda kalmaması için önemlidir. Sık eş değiştiren kişilerle cinsel ilişkiye girmeyin siz de partnerinizi sık değiştirmeyin.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git