Geçtiğimiz yılın son ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs tüm dünyayı sarmış bulunmaktadır. Bu virüs hızlı yayılmasıyla bilindiği için dünya genelinde de pandemi ilan ettirdi. Doğal yaşam akışını bozan bu durum özellikle kronik rahatsızlığı olan bireyler tarafından daha fazla korku ve paniğe sebep oldu. Ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen virüs testi pozitif çıkanların ekstra daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Bu dikkatli davranmaları gereken konulardan birisi ise kovid-19 testi pozitif olanların beslenmesi olarak karşımıza çıkar.

Kovid-19 Virüsü Pozitif Çıkanlar Nasıl Beslenmelidir?

Kovid-19 virüsü pozitif çıkanlar hepsi hastanede tedavi görmez. Vücudunda az seviye virüs olan hastalar izole olacakları şekilde evde tedavi görebilirler. Doktor kontrolü devam ederken bu hastalar beslenme düzenlerinde oldukça hassas davranmaları gerekir. Beslenme düzeni ile bağışlık kazanılması oldukça önemlidir. Bol su tüketimi ve vitamin takviyeleri almaları yararlıdır.

Virüsü Azaltan Sağlıklı Beslenme Şekli

Virüs ile mücadele kapsamında protein tüketimi oldukça önemlidir. Kovid-19 virüsü pozitif çıkılması halinde öğünler içeriğinde mutlaka protein ağırlıklı besinlere yer verilmeli ve hastanın iştahsız olma durumunda ise çorba tüketimine başvurulabilir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler