Üstüne Görme Nedir?

21 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 3.647 kez okundu.

Sağlık terimleri içerisinde üstüne göre konusunun, adet hali olmadığı iyi bilinmelidir. Bu durum yeni hamile kalan bayanların, hamile ile ilgisi olmayan kanama halleridir. Genelde adet kanamasına benzese de bu şekilde bir kanama olmadığı gibi bir dizi süreçleri de bulunmaktadır. Üstüne görme ne zaman gerçekleşir konusu için ise bir kadın son adet yaşanır ve kişi hamile olduğunun farkına varmaz. Ardından sonraki adet sürecine denk gelen ve kişinin hamile olduğunu bilmediği fakat hamile kaldığı, bir sonraki beklenen adete denk gelen ve o zamandaki adet zamanında üstüne görme kanaması olurken fark edilmeyen zamana denk gelir. Adet kanaması olarak bu yüzden düşünülür.  Genelde bu kadının hamilelik ile alakalı olan bir kanamadır. Adet ile alakasının tekrardan olmadığını söylemekte yarar vardır.

Üstüne Görmenin Hamilelikte Zararları Var mı?

Temelde bu zararlı olan bir içeriği barındırmaz. Hamilelik evresinde yaşanan bu durumun bebek içinde zararlı olmadığı aktarılmaktadır. Burada en iyi sonuç almak için mutlaka doktorunuza başvurmak gerekiyor. Çünkü kanama sürecin normalden daha farklı sonuçları da beraberinde getirebilir. Ayrıca üstüne görme durumu, adetinizin normal sürecinde 28 günün ardından tekrar bir kanamanın oluşması halinde görülebilir. Çünkü bu oranların genel olarak çok az olasılıkla meydana geldiği de biliniyor.

Genelde olma nedenleri; düşük tehlikesi durumlarında, servikal enfeksiyon kanamaları, yerleşme kanaması gibi nedenler arasındadır. Ayrıca yaralanmalar ya da lezyona bağlı görülen kanamalarda bunun içerisinde yerini alır. buna ek olarak üstüne görme normal adet kanamasından daha hafif renge sahiptir ve tamamen düzensiz görülmektedir. Sizin en iyisi doktora başvurmanız olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git