Saç Dökülmesini Engelleme Yolları

30 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.883 kez okundu.

1 Horozibiği çiçeği veya (yabani kadife çiçeği) de denilen bitkinin yapraklarının suyu, saç tellerinin zayıflamasını engelleyip kuvvetlendirmeye yarar. Bu çiçeğin özsuyunu elde etmek için mikser veya meyve sıkacağından yararlanılabilir. Çiçeğin suyu, çıkarılmasının ardından derhal kullanılmalıdır. Yoksa iyileştirici özelliği kaybolduğu için her gün tekrar yapılması gerekir. Bu su, saçlar yıkanmadan en az altmış dakika evvel saç derisine, sıcak suyla ovarak tatbik edilmelidir. Bu bitkinin suyu; saç dökülmesine mâni olurken aynı zamanda da saçların gençleşmesi ile saç sertliğinin giderilmesinde de etkilidir (önemli bir rol oynar).

2  Saçı kuvvetlendirici ve parlatıcı özelliği olan kına nebatı,Hindistan’da yetişir. Her hintli kadın muntazaman kına bitkisinden faydalanır.

3 Kükürt menşeilli soğanın, mikserde birkaç kaşık suyu çıkartılarak, saçı yıkamadan altmış dakika yavaş yavaş saçın diplerine ve derisine dökülerek ovalanır. Muntazam yapılırsa saç foliküllerini  kuvvetlendirir.

4  Saç kaybını en aza indirmek için marul bitkisinden de faydalanılır. Bu kolay bir ev ilâcıdır. Bir demet marul yaprağını püre yapıp, taze sıkılmış ıspanak suyu ile mikserde iyice ezmenin  ardından haftalık saç derisi ve kremi olarak saça uygulanır.

5  Bir fiske biberiye yaprağı, kısık ateşte yirmi dakika kaynatılıp süzdürülür ve her gün saçlar bununla durulanır.Geride kalan bölümü, aşağı yukarı üç gün boyunca buzdolabında saklanabilir. Bu su aynı zamanda tabii bir saç kremi şeklinde de tatbik edilebilir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git