Saç Dökülmesi Nedir?

22 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 2.840 kez okundu.

Saç Dökülmesi Nedir?

Saç dökülme problemi bulunmayan bireyler; günde elli -ile yüz tel saç kaybederken sağlıklı olmayan bireyler ise bu sayının çok üstünde saç telini kaybederler. Saçların uzama dönemi için iki ile altı yıl gibi bir süreye ihtiyaç vardır.

Tıp’da saç dökülmesi; saçın incelmesiyle başlayıp kel kalmayla sonuçlanabilen bir sorun olarak tanımlanır. Erkeklerde, kadınlara oranla daha fazla gözlenir. Saç telleri aşırı inceyse veya canlılığını kaybettiyse bir uzmana mür

acaat edilmelidir.

Saç Dökülmesinin Türleri Nelerdir?

Aşırı Saç Kaybı=  Biyolojik nedenlere de bağlansa ek olarak hatalı saç işlemleri ile  kozmetik  maddeler kullanma, niteliksiz boyalarla boyanan saçlar, sık kullanılan oriel (açıcı), fazla saç biçimlendiriciler neticesinde gözlenir. Saç kremi mutlaka kullanılmalı ve saç, düz ağızlı tarakla taranmalıdır.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi= Erkeklerde, sıklıkla gözlenen bir sorundur. Kesin bir zamanı yoktur. Gençlik zamanında dâhi oluşabilir. Bu oluşumun, umumiyetle üç sebebi  vardır. Bunlar;  “Ailevi Saç Dökülmesi”, erkek hormonlarının mevcudiyeti ve yaşlanması, kadınlarda  ise tepede, taç biçiminde saç eksilmesi meydana gelebilir. Erkeklerde görüldüğü gibi alın açılması oluşmaz. Bu çeşit de saç teli düşmesi çoğalır, bunu problem edenler doktora gitmelidir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git