Kaşlarınızı Şekillendirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

18 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.206 kez okundu.

Makyajınızın kendini gösterebilmesi için kaşlarınızın şeklinin muntazam olması lazımdır. Ancak muntazam kaşlar ile bütünüyle hazırlanmış bir hal elde edebilirsiniz. Kaşlarınızı şekillendirmek için farklı kozmetik markaların ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu konuda en iyi seçeneklerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Benefit
  • Loreal Paris
  • Make Up Forever
  • Max Factor
  • NYX

Bu markaların kaş şekillendirme ürünleri belirli bir kalitenin üzerindedir. Tabi ki ürünün kaliteli olması sizin kaş şekillendirme performansınız konusunda yeterli bir veri olmayacaktır.

Hoş bir kaş elde edebilmek için doğallıktan yana olmalısınız, özellikle kaşın başlangıç aşamasında kalın bir çerçeve ile başlamamalısınız. Önemli olan sizin kaş içinde bulunan boşluklarınızı doldurmanızdır. Boşlukları kalem ile ya da pudra ürünler ile doldurduktan sonra kaş tarağı ile taramanız sizin için çok daha iyi bir sonucun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kaşınızı Gürleştirmek İçin Ne Yapmalısınız?

Kozmetik ürünleri kullanmaktan yana değilseniz özellikle kaş gürleştirmek sizin için daha uygun bir alternatif olabilir. Kaşınızı gürleştirme konusunda özellikle sarımsak ve yılan yağı gibi ürünleri karıştırarak kullanmalısınız.

Tabi ki bu ürünleri kullanırken kuaförde ya da evde kaş aldırma işlemlerinin de sayısını azaltmalısınız. Yılan yağı sayesinde kıl kökleri çok daha kuvvetli bir hale gelmektedir. Sarımsak ise bu süreç içerisinde yeni kıl köklerinin oluşmasını sağlayacaktır. Kaşınızı gürleştirdikten sonra makyajınızı yaparken yukarıda sıralanmış olan ürünlere ihtiyacınız da olmayacaktır. Sadece bir jel ile sabitlemeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git