Kadınlarda Liposakşın Operasyonu Nasıl Yapılır?

17 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 2.968 kez okundu.

Liposakşın operasyonu kadınlarda genellikle be, basen, göbek bölgelerinde çok tercih edilmektedir. Çene altı, boyun, bacak gibi bölgelerde de uygulanır.  Liposakşın yöntemi vücutta biriken yağların alındığı bir cerrahi yöntemdir. Bölgesel yağlanmalardan kurtulmak isteyen kadınlar liposakşın işlemi ile bölgesel yağlarından kurtulabilirler. Yağ alımı ile birlikte cilt sıkılaştırma da yapılmış olur. Liposakşın yöntemi ile vücuttaki düzensiz yağ dağılımı düzenlenir ve daha sıkı bir vücut elde edilir. Vücutta inatçı yağ dokuları hangi bölgelerdeyse liposakşın işlemi bu bölgelere uygulanır. Kadınlar genelde basen ve göbek bölgelerindeki yağlanmalar için bu yöntemi kullanmaktadır. Kadınlarda liposakşın operasyonu istenilen bölgelere yapılmaktadır.

Liposakşın Operasyonu Nasıl Yapılır?

Liposakşın operasyonu, kanül adı verilen ince metal borularla, vücuda açılan 2-3mm’lik deliklerden yağ dokularının çekilmesi işlemidir.  Liposakşın operasyonu lokal anestezi ya da genel anestezi yolu ile yapılabilmektedir. Liposakşın yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre anestezi işlemine karar verilmektedir. Liposakşın yapılacak hastaya önce incelemeler yapılarak uygun olup olmadığına bakılır.

Liposakşın Yöntemleri Nelerdir?

Liposakşın yöntemleri arasında klasik yöntem yani vakumla liposakşın en çok bilinen yöntemdir. Bu yöntemde kanüller aracılığı ile yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Güç yardımı ile liposakşın yönteminde ise hareketli konüller kullanılarak yağ dokuları daha hızlı parçalanmaktadır. Lazerli liposakşın yönteminde ise yağ dokuları lazer ışınları ile parçalanarak alınmaktadır. Ultrason yardımı ile liposakşın yönteminde yağ dokuları ultrason ile parçalanarak alınmaktadır. Tüm bu yöntemlerde vücuda 2-3 mm delik açılarak yağ dokuları konüller ile çekilmektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git