Gözleriniz ve Sağlığınız

3 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 2.464 kez okundu.

 Kişiler tarafından çok fazla önemsenmeyen gözdeki değişimler ileri derecede ciddi hastalıklara sebep olabilir. Göz sağlığı oldukça önemlidir.  Gözleriniz ve sağlığınız için gözünüzde fark ettiğiniz küçük değişiklikleri dikkate almalısınız. Sürekli aynı bölgede arpacık çıkması yağ bezi kanserinin belirtisi olabilir. Genellikle arpacık çok fazla önemsenmez.  Birkaç gün sonra kendiliğinden geçer. Fakat sürekli olarak aynı bölgede arpacık çıkıyor ise yinede bir doktora görünmenizde yarar var.

Gözde Çıkan Rahatsızlıklar

Birçok kişi evdeyken bilgisayarda saatler harcar. Bu durum sonunda bulanıklık ve göz yanmaları meydana gelir. Sık sık göz yanmaları ve bulanık görme gibi durumlar ile karşılaşıyorsanız doktora görünmeniz gerekiyor. Ayrıca televizyon, telefon, bilgisayar gibi gözleri oldukça yoran aletlerden bir müddet uzak durmalı, günlük kullanımlarını en aza düşürmelisiniz. Eğer migreniniz var ise görüş bulanıklığı olabilir. Bu durumu neyin tetiklediğini bulmak için doktorunuzla görüşün.

Gözlerde ani genişleme tiroid bezinin aşırı aktif çalıştığını gösterir. Aşırı aktif çalışan tiroid bezleri ise çeşitli göz hastalıklarının habercisidir. Böyle durumlarda gözünüzü ovuşturarak görüşünüzü düzeltseniz bile yine de bir doktora gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.  Aynaya baktığınızda göz beyazlarının sarı olduğunu fark ediyorsanız sarılık hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Özellikle karaciğeri gelişmemiş olan kişilerde ve bebeklerde sarılık riski daha fazladır. Gözleriniz ve sağlığınız için düzenli olarak göz kontrolüne gitmeniz gerekiyor.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git