Göbek Eritmede Kardiyo Etkisi!

15 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 3.865 kez okundu.

Göbek eritmek kadınlar için büyük bir problem! Yapılan onca egzersiz, diyet boşa gidebilir. Bölgesel olarak en zor zayıflayan yerimiz genellikle göbek olmaktadır. Bu bölgedeki yağları eritmek için bilinçli bir beslenme programının yanında bize uygun kardiyo egzersizlerini yapmamız büyük bir katkı sağlayacaktır. Kardiyo egzersizleri göbek eritmek için en uygun egzersiz türüdür.

Neden Kardiyo Yapmalısınız?

Kardiyo nedir öncelikle bunu açıklayalım. Nabzınızın atış hızını değiştiren bununla paralel olarak da kan akışınızın hızlanmasına yol açan egzersizler kardiyo olarak adlandırılırlar. Göbek yağlarıyla bağlantısı; kan akışınızın hızlanması ile ilgilidir. Kan akışı hızlandığında yağ yakımı da hızlanmaktadır. Bu nedenle hem yağların erimesinde hem de kaslarınızın gelişiminde kardiyonun çok büyük etkisi vardır.

Kardiyo denildiğinde akla ilk gelenler; koşu, tenis oynamak, yüzmek, tempolu egzersizler, zumba, ip atlamaktır. Pilates ve yoga ise zaman zaman kardiyo gibi yapılabilmektedirler ama normalde bu egzersizler kilo vermekten ziyade güçlendirmeye, postür düzeltmeye, dengeyi oluşturmaya ve inceltmeye yöneliktirler.

Kardiyo egzersizleri düzenli yapıldığında doğru beslenmeyle beraber kısa bir sürede göbek yağlarını eritmeye başlarlar. Kardiyo egzersizlerinde önerilen süre en az 20 dakikadır. Egzersiz öncesi ısınmak büyük önem taşır aksi takdirde kaslara zarar verebilir ve ağrı çekebilirsiniz.

Kardiyo egzersiz süresini çok uzatmamak ve 1 saati geçirmemek gerekir. Haftada en az 3 gün boyunca kardiyo egzersizi yapmanız, göbek yağlarından kurtulmanız için idealdir. Spora yeni başlıyorsanız temponuzu yavaşça yükseltmeye özen gösterin.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git