Erkeklerin Aldatma Nedenleri Nelerdir?

15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 3.002 kez okundu.

Kadın veya erkeğin partnerini aldatma durumu oldukça kötü bir durumdur. Aldatılan kişi gururu kırılır, kendini hep eksik görmeye başlar ve yıllarca kendine ‘Ben niye aldatıldım?’ diye sorarlar. Çevrelerine özellikle karşı cinse olan güven azalır. Bunun yanısıra aldatılmak pskolojik çöküşlere neden olmaktadır. Günümüzde her ne kadar kadın ve erkeğin aldatma yüzdesi birbirine yakın olsa da erkekler eşlerini daha çok aldatmaktadır. Peki, erkekler neden aldatır?

Erkekler Neden Aldatır? 

  • Yapılan araştırmalara göre erkeklerin %8’i cinsel tatminsizlikten, %48’i ise duygusal tatminsizlikten dolayı aldatmaktadır. Erkekler çok fazla göstermese de eşlerinden ilgi ve takdir görmeyi beklemektedir. Ya da yaptığı işlerin sonucunda onaylanmak isterler. Eşlerine ilgisiz davranan, eşini küçümseyen, yapılan işlere sürekli eleştiriyle yaklaşan kadınlar, erkekleri aldatmaya itebilmektedir.
  • Erkekler, ilişki yaşadıkları partnerle mutlu olamıyorsa eşlerini aldatabilirler. Kendilerini yanında daha rahat, mutlu ve huzurlu bir kadın gördüklerinde o kadına karşı yaklaşımlarda bulunurlar.
  • Her insanın farklı zevkleri vardır. Erkeğin zevklerini ve hobilerini önemsemeyen kadınlar aldatılmaktadır. Mutlu bir ilişki sağlayabilmek için iki tarafında hoşlandığı aktiviteler dikkate alınmalıdır.
  • Bir kadının çok konuşması, erkeğin kendini ifade etmesi için fırsat vermemeside aldatma nedenlerinden biridir. Ayrıca erkekler emek harcadıkları, severek yaptığı işlerde eşlerinden destek görmezse onları aldatabilirler.
  • Erkekler her zaman zor kadınları daha çok severler. Erkek kadının her zaman yanında olacağını, ne yaparsa yapsın ayrılmayacağını düşünüyorsa yani kaybetme korkusu yoksa bu onu aldatmaya itebilir.
  • Herkes enerji dolu, etrafına mutluluk saçan insanları sever. Sürekli negatif konuşan, moral bozan, strese sokan kadınlarda erkeğin başka bir kadına gitmesine neden olabilir.

Erkekler neden aldatır? sorusuna cevap olarak bu nedenler söylenebilir. Fakat erkek içinde kadın içinde aldatma kötü bir eylemdir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git