Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

21 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.151 kez okundu.

Saç renkleri ve cilt tonu ayrılmaz ikilidir. Eğer cilt tonunuza uygun bir saç rengini tercih etmezseniz sonuç hüsran olabilir. Bu nedenle her kadının cilt alt tonunu bilmesi gerekiyor. Melanin adı verilen pigment insan vücudunda cilt alt tonunun belirlenmesinde etkilidir.

Cilt Tonu Nasıl Belirlenir

Cildinizin tonunun sıcak ya da soğuk olması güneş ışığında belirlenir. Güneş ışığına çıkarak bileklerinizde damarları kontrol edin. Eğer damarlarınız yeşil görünüyor ise sıcak bir cilt tonunuz var demektir. Mavi damar rengine sahip olanların ise cilt tonu soğuktur.  Buna uygun olarak da saç rengi tercihlerinizde değişiklik gösterir. Cilt tonuna uygun saç renkleri konusunda sıcak ve sarı alt tona sahip olanların tercih etmesi gereken renkler; bakır, sarı saç renkleridir. Açık kahverengi de sıcak tonlar için oldukça uygun olacak. Bunun yanı sıra bal sarısı ve altın gül renkleri de tercih edilebilir. Cildiniz sıcak tonda ancak ten renginiz daha koyu ise çikolata kahve gibi renkler idealdir.

Soğuk cilt tonuna uygun saç renkleri ise platin, küllü kahve, küllü sarı tonlarıdır. Yumuşak geçişler için açık kestane ve altın sarı da soğuk cilt tonları için uygun olur. Modaya uygun olan renkleri değil cilt tonunuza uygun olan renkleri tercih etmeniz sayesinde daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle ten renginize de hitap eden saç renklerini kullanmanız gerekiyor.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git