Evde Kot Şort Nasıl Yapılır?

22 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 6.381 kez okundu.

Tatile gideceksiniz ve istediğiniz gibi bir kot şort bulamadınız mı? Çözüm basit. Evde artık çok fazla kullanmadığınız ya da rengini çok sevdiğiniz bir kotunuzu feda etmeye hazır olun. Evde kot şort nasıl yapılır diye merak edenlerin öncelikle gerekli malzemeleri hazırlaması gerekiyor.

Evde Yapabileceğiniz Şık Kot Şort Tasarımı

Evde kot şort yapmak isteyenlerin sahip olması gereken malzemeler bir adet kot, makas ve dikiş iğnesi. Öncelikle kotu istediğiniz boyutta kesmeniz gerekiyor. Eşit bir şekilde kesebilmek adına bir tebeşir ya da kalem kullanarak çizim yapabilirsiniz. Ardından keskin bir makas yardımı ile çizgiler üzerinden giderek istediğiniz ebatta kesim işlemine başlayın.

Şort haline getirdiğiniz kotunuzu özel bir tasarım haline getirmek adına ihtiyacınız olan tek şey dikiş iğnesi. Dikiş iğnesi ile kotun en alt kısmında çıkan iplikleri arttırmalısınız. İplikleri iğne yardımı ile çekerek püsküllü bir kot şort elde etmeniz mümkün olacak.  Her iki kısma da bu işlemi uygulayarak püskül yapın. Eğer kot şortunuzu renklendirmek istiyorsanız sevdiğiniz armaları şortun üzerine yapıştırabilir ya da dikebilirsiniz. Evde kot şort nasıl yapılır diye düşünenler bu işlemleri sırası ile uygulayarak hayallerindeki kort şort tasarımına ulaşabilirler. Böylelikle kullanmadığınız kotlarınızı da başarılı bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Dikkat etmeniz gereken tek şey kotun eşit bir biçimde kesilmesi. Oval kesimler ya da düz kesimler ise sizin tercihiz olacak.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git