Yara Dolgusu

7 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 1.235 kez okundu.

Yara izleri darbeler, kazalar veya sürtünme gibi birçok sebep ile ortaya çıkabilmektedir. Yara bakımı konusunda net bir bilgi sahibi olunmaması kişilerin vücutlarında kalıcı izlerin oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Tam da bu sebep ile estetik görünüm zedelenmektedir. Son senelerde dolgun farklı alanlarda kullanılması ile beraber vücutta meydana gelen bu izlerin etkisinin en aza indirilmesi mümkün kılınmaktadır.

Kalıcı Mıdır: Dolgu materyalinin seçimine göre uygulanacak olan dolgu 3 ay ile 24 ay arasında değişim gösteren bir kalıcılığa sahiptir. Bu nedenle belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir. Ayı alana dolgu uygulanarak tekrarlanması herhangi bir sorunun meydana gelmesine sebep olmayacaktır. Aynı alana uygun koşular sağlandığı müddetçe gerekli olan dolu uygulaması istenilen kadar uygulanabilir. Bu konuda herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir.

Yara İzi Tedavisinde Dolgu Kullanımı hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yara izi tedavisi konusunda kişileri dikkate almaları gereken temel nitelikler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Dolgu sırasında genel olarak ana madde olarak HA kullanılmaktadır. Bu maddenin kalıcılığı 24 aya kadar çıkabilmektedir. Uygulama seviyesine göre ve HA türünün belirlenmesine göre 2 aya kadar kalıcılığın düşebileceği de görülmektedir.
  • Dolgu işleminin son senelerde daha sık kullanılmasının sebebi yara izlerinin lazer ile tedavisinin bazı kişilerde kanserojen gelişimleri tetiklediği görülmesidir. Kullanılan materyaller gerekli olan testlerde geçirildiği için dolgu konusunda bu tür bir riskin söz konusu olmadığı da ayrıca bildirilmelidir.
  • İnce deri kapsamında lazer kullanıldığı zaman yanma ve doku tahrişleri meydana gelebilirken dolgu uygulamalarında bu tür bir sorun söz konusu değildir.
  • Uygulanacak olan bölgede herhangi bir uyuşturma yapılmasına birçok uzman tarafından gerek duyulmamaktadır. Fakat hassas bir cilde sahip olan kişilerde etkisi 30 dakika kadar olan uyuşturucu kremlerin kullanıldığı da görülmektedir.
  • Yara izlerinde meydana gelen renk eşitsizlikleri de aynı uzmanlar tarafından pigmentler üzerinde yapılan oynamalar ile en aza indirilebilmektedir.

Bu detaylara göz atıldığı zaman her birinin ne denli hassas ve kapsamlı işlemler oldukları da daha net bir biçimde algılanmaktadır.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git