Tatil Sonrası Saçlara Bakım Önerileri

30 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 3.426 kez okundu.

Tatilde havuz, deniz ve güneş gibi sebeplerden dolayı saçlar oldukça yıpranır. Denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarırken saç bakımlarını ihmal eden bayanlar, tatil dönüşü çeşitli önerilere ihtiyaç duyabilir. Yaz sonrasında saç bakımına başlamadan önce, mutlaka kuaföre giderek, kırıklardan kurtulmak gereklidir. Bu sayede saçlarını eksi sağlığına kavuştururken, işiniz çok daha kolay olacaktır.

Yaz tatili bittikten sonra şampuan ve saç kreminizi mutlaka değiştirin. Yıpranan saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için onarım özellikli serileri kullanabilirsiniz. Yoğun onarım maskelerinin gücünden de faydalanmak son derece sağlıklı olacaktır.

Tatilde Yıpranan Saçlar İçin

Yaz sonrasında saçlarınızın kendine gelebilmesi için duş alma sıklığının azaltılması gereklidir. Yıkama sıklığı azaltıldığı zaman saçta oluşan yağ, doğal saç dengesinin bulunmasına yardımcı olacaktır.

Güneş ışınları saçta bulunan proteinlere oldukça zarar verir. Bu zararları gidermek adına keratin ve protein içerikli bakım ürünlerinin kullanılması gereklidir. Saç bakım aşamasında kullanılan onarıcı serum ve yağlar onarıcı etkileri sayesinde saçların daha çabuk bir şekilde eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Avokado yağı, Hindistan cevizi yağı veya Hint yağı gibi saç bakımında kullanılan etkili yağlar, saçları besleyip onarmanın yanı sıra, çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Banyodan sonra saçlarınızı taramak için tarak yerine fırça kullanıyorsanız ıslakken fırçalamamaya özen gösterin. Güneş, havuz veya denizden zarar görmüş olan saç, fırça yüzünden daha çabuk kırılır ve daha sağlıksız bir hal alır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git