Sonbaharın olmazsa olmazları

10 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 6.608 kez okundu.

sonbaharın olmazsa olmazları, Sonbahar aylarının artık ortasına geldik. Ekim’in de yavaş yavaş geçmesiyle birlikte klasik sonbahar havalarını tamamıyla yaşıyoruz. Kapalı ve bulutlu hava, hafiften üşüten soğuklar ve yerlerde doluşan yapraklar durumu bize gayet iyi bir şekilde özetliyor. Aynı doğanın tekerrür ettiği gibi kadınlarda da tekerrür etmesi gereken klasik durumlar vardır güzellik adına. Biz de sonbaharın olmazsa olmazları adında bir liste oluşturduk. Buna bir anlamda kısaca 2014 sonbahar modası adını da verebiliriz, tüyolar da diyebiliriz; her ne desek diyelim uygulamanızı öneriyoruz.

Alevli Öpüşler

Kırmızının modası asla geçmeyecek. Kırmızı, pırıl pırıl parlayan dudaklar aynı zamanda cazibenin de sinyallerini veriyor. Çarpıcı bir vişne ya da koyu patlıcan tonları. Bu kış modasında hepsinden birşeyler bulacağız. Önemli olan dudakların alev alev yanıyor gibi durması. Metalik tarz bu yıl tasarımcıların gözdesi olmuş durumda. Ünlü isimler giysileri değerli birer mücevher gibi parlatıyor. Metal tonlarındaki rujlar, özellikle geceler için biçilmiş kaftan. Tenler pürüzsüz ve duru olarak bırakılırken, gözler ve dudaklar gizemli bir şekilde bakışları üzerinde topluyor.

Işıltılı Bakışlar

Metalik tonlarla makyaj yapılmış gözler özellikle baştan çıkarıcı bir hal alıyor. Işıltılı pudra farlar ve belirgin bir gözaltı kalemi gözlere ihtişamlı bir detay katıyor. Sezonun renkleri olan vişne, mor, füme dışında inci renkleri, bakır ve gümüş tonları. Mükemmel bir makyaj için maskara vazgeçilmez. Dikkat, kirpikleri boyarken önce alttan başlamak gerekiyor, daha sonra üst kirpikler boyanıyor. Ayrıca maskara kullanırken kirpiklerin diplerinden başlamak önemli. Böylelikle kirpikler daha belirgin oluyor.

Uyumlu Yüzler

Teninizle mükemmel uyumlu ve cilde doğal bir tazelik sağlayan bir makyaj mı yaptınız? Güncel metalik tarza uygun olarak, teninizi bronz renkli bir allıkla renklendirin ya da altın parıltılı bir pudrayla ışıltı katın.

Saçlarda Eskiye Dönüş!

Kırmızı seksi dudaklara en uygun olan 50’lerin saç tarzıdır. Bu model için saçların omuz hizasında olması gerekiyor. Saçlar başın arkasında sağdan ve soldan toplanıyor. Ayrılan kaküller sağa doğru taranıyor ve daha iyi bir kalıcılık için iki tokayla tutturuluyor.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git