Saç Dökülmesini Önlemek İçin Kür

8 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.851 kez okundu.

Saç dökülmelerine karşı gözle görünür düzeyde etki eden bazı bitkiler de mevcuttur. Örneğin; hindistancevizi yağı, soğan, zeytinyağı, limon, kına gibi birtakım bitkiler saç diplerine uygulandığında saçların canlandığı ve yeni saçların çıkmaya başladığı tespit edilmiştir. Fakat saç dökülmesi, başta geniş bir alanı kapsayan açıklıklar oluşturma derecesine geldiyse en etkili çözüm saç ektirilmesi olacaktır.

Bu durum genellikle erkeklerde, başın üst ve arka kısımlarında meydana gelir. Bayanlarda ise, saç boyaları ve şekillendirici kimyasallar, saça uygulanan yüksek ısıdaki şekillendirici cihazlar, saçların çok sıkı toplanması, sık periyotlarda şampuan değiştirilmesi, saçın uzun süre yıkanmaması gibi durumlarda dökülme ve sürecin uzaması halinde seyrelmeler oluşur. Bu etkenler genetiğe bağlı ya da herhangi bir rahatsızlıktan kaynaklı olmayıp kişilerin yanlış uygulamasından meydana geldiği için çözümü de gayet basittir.

Bununla beraber 6 ayda bir 3-4 cm saç kestirmek de saça canlılık ve güç kazandıracaktır.Çünkü saç uzadıkça çatallaşmalar ve kırıklar artacaktır.Geçici güzellik sahibi olmak için kalıcı hasarlar vermemek gerekir. Saç dökülmesi, dökülmenin yoğunluk kazandığı dönemlerde uzman desteği ya da bitkisel ürün takviyeleriyle kontrol altına alınabilir. Kaliteli saçlar için genetik kadar bilinçli bakımın da etkili olduğunu unutmayın.


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git