Saç Bakımında Şampuan Seçimi

3 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 1.750 kez okundu.

Saç bakımının önemli adımlarından biri de şampuan seçimidir. Her saç tipine ve problemine uygun olarak farklı markalara ait birçok şampuana ulaşabilmek mümkündür. Şampuan seçiminde, ürünün bitkisel içerikli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca silikon, paraben gibi maddeler içermemesi de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra içeriğinde krem bulunan şampuanlar, saçların daha fazla dökülmesine sebep olmaktadır. Bu noktada kremsiz şampuanlar tercih etmek gerekmektedir. Zor taranan saçlara sahip kişiler kremli şampuanlar kullanmak yerine, duş sonrası saç açıcı spreyler ile bu problemi gidermelidir.

Peeling Desteği

Saç bakımı için doğru şampuan seçimi, haftanın birkaç günü bakım yağları ile oluşturulmuş kürlerden sonraki adım peeling desteğidir. Duş öncesinde ya da duş sırasında çeşitli markalara ait saç peelingleri kullanmak da saç bakımı konusunda oldukça etkilidir. Yine 2-3 günde bir saçlara peeling uygulamak, sağlıklı ve dirençli saçlar elde etmek için etkili bir yoldur.

Saç Kestirmek

Bakımlı saçlar için belli aralıklarla saç kestirmek oldukça önemlidir. Bu aşamada, saçlar kırıklardan kurtulur ve yenilenir. Özellikle saçların uzamamasından şikayetçi olan kişilerin, düzenli olarak saçlarını kestirmesi faydalı olacaktır. Bakımlı saçlar elde edebilmenin farklı birçok yöntemi vardır. Fakat önemli olan bu yöntemleri sürekli, belli bir düzen içerisinde uygulamaktır. Bir düzene oturtulmamış bakım, bırakıldığı takdirde saçların tekrar eski halini almasına sebep olmaktadır.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git