Renklerin Duygular Üzerinde Etkisi

28 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.183 kez okundu.

Renklerin duygular üzerindeki etkisi tartışılamayacak kadar yüksektir. Konu ne olursa olsun kişilerin içerisinde bulundukları odanın renginden, seçmiş oldukları kravatın renginden ya da en basitinden o gün giymiş oldukları kazağın renginden bile etkilendiklerini söylemek mümkündür. Bu nedenle renk konusunda uzmanların söylemlerine kulak vermek gerekmektedir.

Bir buluşmaya giderken seçmiş olduğunuz kıyafetin renkleri tüm hayatınızı etkileyebilir; yeni bir aşka ya da yeni bir işe vesile olabilir. Bu nedenle çok daha dikkatli bir şekilde renkleri kullanmanız tavsiye edilmektedir. Renkler sayesinde ruh durumunuz bir anda değişebilir. Örneğin kırmızı ve turuncu gibi renkler sizi olduğunuzdan daha sinirli ya da agresif bir hale getirebilir.

Bir İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilmelidir? Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Hayatımızın en büyük dönüm noktalarından biri hiç kuşkusuz ki iş sahibi olmak için girdiğimiz mülakatlardır. Bu mülakatlar kapsamında hangi kıyafeti giydiğiniz hangi renkler ile kendinizi ifade ettiğiniz çok büyük bir önem arz etmektedir. Renklerin etkisi karşınızda bulunan kişide bırakacağınız intiba açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.

Örneğin bir mülakata girerken kesinlikle kahverengi tercih etmemelisiniz. Donuk bir ton olduğu için karşınızdaki kişiye aktif olduğunuzu ve her iş konusunda kendinizi geliştirebileceğinizi söyleseniz bile kıyafetiniz bunun tam tersini söyleyecektir. Tercih etmeniz gereken renklerin başında beyaz ve mavi gelmektedir. Beyaz bu işe kusursuz bir şekilde atılmak istediğinizi ve mavi de güven uyandıran bir kişi olduğunuzu yansıtacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git