Seyahat aşkını barındıran insanlar gezdikçe öğrenir ve öğrendikçe de lezzet alırlar. Ancak son dönemlerde hayatımıza giren ve tüm dünya üzerinde pandemi ilan ettiren korona virüs sebebiyle seyahatlere ara vermek zorunda kaldık. Bu ara vermeyi doğa gezisine çeviren gezi tutkunları veya gezmeye yeni başlayacaklar sırt çantalarında hangi eşyayı koyacaklarına dair derin bir araştırma içerisinde oluyorlar. Seyahat ederken sırt çantası seçimi ve eşya seçimi için özel seçenekleri bulabilmeleri olanaklıdır.

Doğa Yürüyüşü Sırt Çantası Seçimi

Uzun sürecek yolculuklarınızda taşıma kolaylığı sunacak şekilde tasarımı olan sırt çantaları seçerken ekstra ağırlık vermemesi için dikkatli olunmalıdır. Dayanıklı malzeme seçimi doğa yürüyüşü sırt çantası için önemlidir. Çadır, uyku tulumu, mat, kap kacak ve diğer kamp malzemelerini yerleştirmek için bölümlerinin olması ise daha avantajlı olmayı sağlar.

Çanta İçeriğinde Malzemeler

Harita doğa yürüyüşlerinde yardımcı olabilecek ilk malzemelerin başında yer alır. GPS cihazı da haritanıza yardımcı olabilecek parçalardan birisidir. İlk yardım kiti ise acil durumlarda yanınızda olması gereken bir diğer malzemedir. Bu malzemelere ek olarak matara, çakı, güneş koruyucu, ekstra kıyafet, ışık kaynağı, düdük ve ateş başlatıcı bir araç çanta içinde yer alabilir.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler