Bodrum Türkiye’nin güneybatısında yer alan eşsiz güzellikleri barındıran bir yeridir. Gerek tarihi dokusu gerekse doğal güzelliği sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Bu Ege sahil kasabası doğal güzellikleri yanında bazı yöresel lezzetleri ise lezzet severler için vazgeçilmez tatların tadılmasını sağlar.

Mandalina Kenti Bodrum

En lezzetli mandalinaların üretimi gerçekleştirilen Bodrum’da lokumdan, içeceğe kadar Bodrum’a has olan mandalina tadını bulacağınız yiyecekler mevcuttur. Yazın ferahlamayı sağlayan ve adım başında mandalina suyundan üretilen mandalinalı dondurma yöresel lezzetlerin başında kendini gösterir. Ferahlatıcı etkisini farklı lezzetlerin içinde bulabileceğiniz mandalinayı Bodrum’da mutlaka yemelisiniz.

Düğün Yemeklerinin Ustalığı

Bodrum yöresel halkı geleneklerine çok bağlı bir Ege toplumudur. Düğünlerinde yapılan su böreği, keşkek, lokma tatlısı, lokum pilavı, sebze yemekleri vazgeçilmeyen yöresel lezzetlerdir. Herhangi bir yöresel düğüne denk gelmeniz sayesinde bu olan yemekleri asıl noktasında tadabilmeniz gerçekleşir. Kıyma ve tereyağında tazeliğe önem gösteren lezzetler olarak bilinen bu yemekler oldukça iştah kabartan yemekler arasında görülür.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler