Kitaplardan kırtasiye ürünlerine, elektronik ürünlerden filmlere, hediyelik eşyalardan hobi ürünlerine kadar oldukça geniş bir ürün kategorisine sahip olan D&R kültür ve eğlenceyi buluşturan, dinleyen ve okumayı seven bir Türk toplumu oluşturmaya katkı sağlayan nitelikli bir kitap mağazasıdır.

Zor Zamanlarda Ruhsal Dayanıklılık 

Hayatımızda yaşadığımız zor ve katlanması güç durumlar yaşanmaktadır. Duygusal olarak zorlandığımız ve içinden çıkılması zor psikolojik sıkıntılarda sığınacak bir liman bir destek arayışına gireriz. Bu kitap, ruh sağlığımızı iyileştirmek için profesyonel bir yardım arayışı içerisinde girdiğimizde daha faydalı şekilde kendi sorunlarımızla nasıl başa çıkabileceğimizi ve sorunları nasıl aşabileceğimiz konusunda yardım edebilmeyi amaçlıyor. Zor Zamanlarda Ruhsal Dayanıklılık kitabının yazarı Alişan Burak Yaşar ve Ahmet Nalbant olan kitabın kategorisi psikoloji temellidir.

Çatışma 

Verimli bir anlaşmazlıkta kendinizi geliştirmenize katkı sağlayacak olan Çatışma ‘nın yazarı Lan Leslie’dir. Ağır bir tartışmadan daha kötü olan şeyin hiç tartışmamak olduğunu belirtir. Görüşleri farklı olan insanların tartışmalarının zor olduğunu, hem özel hayatımızda hem toplumda sakin davranmak yerine aksine daha çok hırçın davranıldığını anlatır. Bu tartışmalarda yol gösterecek çözümün ne olduğunu yazar okuyucularına aktarmaktadır.

Kendi Özünü Bil 

Yazarı Kemal Sayar ve Rabia Yavuz, insanların önemli sorunları karşısında duygu ve zihin yolculuğuna çıkarak doğru cevapları nasıl bulmalarını anlatmaktadır. Kendimizi nasıl bağışla ve şefkat gösteririz, mutluluk nerededir, sade bir yaşama geçiş nasıl olmalıdır, özel hayat kariyer dengesi nasıl kurulmalıdır, özümüzü yani kendimizi nasıl tanırız, hayatımızın anlamı için ne yapılmalı, travmaları güçlenerek nasıl atlatabiliriz gibi konuları temel alan ve bu sorulara cevap veren bir içeriğe sahip olan Kendi Özünü Bil ilk baskısını Sahi Kitap yayınevi ile 2023’de yapmıştır.

Senin Suçun Değil 

Konusu insanların her zaman kendisine bir şans daha tanıması gerektiğidir. Yazar Beyhan Budak, Sahi Kitap yayınevi ile ilk baskısını 2023 de gerçekleştirmiştir. Hayatımızdaki sorunlar, bu sorunların temeli ve nasıl bir çözüm arayışına girilmesi gerektiği aşamalarla anlatılmış. İnsanların kendini suçlamaması için yaşanılan ve travma haline gelmiş sorunların temeline inilerek şuan var olan sorunun çözümüne birlikte ulaşmayı hedeflemektedir. Vadetmediği şey durumun şimdikinden çok daha güzel ve mükemmel olacağıdır. Ama bu yolda beraber yürümenin amacının da bu olduğu, Senin Suçun Değil kitabı ile yazar sadece kendinize bir şans daha vermeniz gerektiğini anlatmaktadır.

Bavula Sığmayan 

İlk baskısını 2022 yılında yapan Bavula Sığmayan Nermin Yıldırım’a ait romandır. Gençlik hevesleri, çocukluk dönemleri, kalanlar, gidenler, arayanlar, bekleyenler, her şeye ve herkese rağmen hayata inananlar biraz buruk ama ihtişamlı bir hikayede bir araya getirilmiş. Etkileyici anlatımı ve kalbe dokunan hikayesi ile roman içinizde tekrar okuma isteği uyandıracak.

D&R son çıkan kitaplar kategorisi sayesinde okuyucuları haberdar etmekte ve okuma kültürüne destek sağlamakta olan köklü bir yayın kuruluşudur. Aradığınız kitap ve diğer içerikleri https://www.dr.com.tr/ adresine tıklayarak orijinal olarak satın alabilirsiniz.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexus



Facebook Paylaş

Etiketler