Kalp Şeklinde Lif Nasıl Yapılır, Kalpli Lif Yapılışı

5 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 840 kez okundu.

Lif modelleri evde yapıldığı zaman çok farklı şekil ve desenlerde yapılabilmektedir. En yaygın olarak yapılan ve özellikle de çeyizlerde kullanılan lif modellerinden biri ise kalp şeklinde yapılan lif modelidir. Bu nedenle kalp şeklinde lif nasıl yapılır diye sık sık sorulmaktadır. Bu modeli çok kolay bir şekilde evlerinizde yapabilirsiniz.

Kalp Şeklinde Lif İçin Gereken Malzemeler

Kalp şeklinde lif yaparken aslında kullanabileceğiniz çok sayıda örgü modeli bulunmaktadır. Biz size bunlardan en kolay olanını anlatacağız. Kalp şeklinde lif yapımında tığ kullanmanız gerekmektedir. Genellikle 5 ya da 7 numaralı tığlar tercih edilmektedir. Ayrıca dilediğiniz şekilde ip kullanabilirsiniz. Ancak lif yapacağınız için pamuklu iplik kullanmanız daha faydalı olacaktır. Kalp şeklinde lif nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kalp Şeklinde Lif Yapımı

  • Öncelikle orta kısmını oluşturmanız gerekmektedir.
  • Kare şeklindeki orta kısım için 3lü trabzanlar kullanarak 12 tane 3lü trabzan hazırlayın.
  • 12 tane 3lü trabzanı birleştirin.
  • Ortadaki kare kısmı bitirdikten sonra kalbin üst bölümlerini ayrı ayrı ilave edin.
  • Üst bölümlerde de aynı şekilde örmeniz gerekmektedir.
  • Kalbi daha belirgin yapmak için etrafını da farklı bir renk ile örün.
  • İki tane ördükten sonra kenar danteli ile birleştirmeniz gerekmektedir.

Yapımı kolay olan bu modeli uygularken 2 renk kullanırsanız daha güzel bir model elde etmiş olursunuz. Tığ ile kalp şeklinde lif yaparken özellikle kenar süslemeleri için daha ince bir tığ kullanırsanız, daha güzel detaylar elde edebilirsiniz. Bu model tek taraflıdır. Eğer kese şeklinde yapmak isterseniz 2 tane aynı şekilde hazırladıktan sonra birbirlerine dikerek, kese modeli de elde edebilirsiniz. Yani tek yüzünü yaptıktan sonra modeli ya da üzerindeki süslemeleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece kendi zevkinize daha uygun bir lif modeli elde etmiş olursunuz. Lif modeli kalp şeklinde olduğu için genellikle çeyizlerde ya da hediyelik olarak tercih edilmektedir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git