Modeller oluştururken illa klasik örnekleri tercih etme gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Hırkalardan klasik berelere kadar dilediğiniz modelleri oluşturabilir ve bu noktada örnekler kullanabilirsiniz. Modelin oluşturulması sırasında en sık kullanılan alternatif yöntemlerin başında yalancı Selanik gelmektedir. Bu model ile özellikle şık kazaklar ve hırkalar oluşturabilirsiniz. Klasik Selanik kapsamında bir esneme payı bulunurken yalancı selanikte bu söz konusu değildir. Tam da bu nedenle yıpranma da çok daha geç meydana gelmektedir.

Model Nasıl Oluşturulur?

Yalancı Selanik örgüsü nasıl örülür konu başlığı altında dikkate alınması gereken aşamalar;

  • Öncelikli olarak ilmek sayısının muhakkak 4 ve katları şeklinde belirlenmelidir. Bu şekilde modelin matematiksel yapısında bir sorun meydana gelmeyecektir.
  • 4 ün katlarında ilmeğin oluşturulmasının sonrasında yanına bir adet de ekstra ilmek atmanız gerekmektedir.
  • Modele her zaman 3 adet ters ile başlamanız gerekir.
  • 3 adet tersten sonra bir adet düz örmelisiniz. Bu şekilde model kısa sürede tamamlanacaktır.
  • Yalancı Selanik modelinin bir diğer adı da 3 ters bir düz olduğu için bu teknik ile modelinizi şekillendirebilirsiniz.

Yalancı Selanik örgüsü nasıl örülür sorusunun yanıtı olarak özellikle muntazam örneklerin oluşturulması için mutlaka başlangıç ve bitiş kısımlarında dikkatli işlem gerçekleştirmelisiniz. Bu noktalar direkt olarak kalitenin yansıması olacak hususlardır.

Modellerin Daha Hoş Görünmesi için Hangi İpler Kullanılmalıdır?

Yalancı selanik nasıl örülür sorusunun yanıtlanması sırasında özellikle ip seçimi sırasında da dikkatli olmalısınız. .Kullandığınız ipler ne denli kaliteli olursa ortaya çıkacak olan model de aynı şekilde dikkat çekecektir. Özellikle bebekler için seçilen iplerin dermatolojik olarak test edilmesine de büyük önem vermelisiniz. Bu şekilde herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmesini de engelleyebilirsiniz. Gerçek selanik örgüsü nasıl yapılır konu başlığı kadar iplerin seçimine de aynı özeni göstermelisiniz.

Modellerin Ölçülerini Belirleyin

Selanik örgü yelek modelleri sırasında özellikle ölçü konusunda sıkıntı yaşıyorsanız beden ölçü tablosuna bir göz atabilirsiniz. Modellerin oluşturulması sırasında ayrıca kullanılan şiş ve ipin kalınlığı da en dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır. Kalın iplerde model daha hızlı ortaya çıkarken ince iplerde bu durum tam tersidir. Fakat kalın olan iplerde ve şişlerde modelin tamamlanması için harcanan ip miktarı da doğal olarak çok daha fazla olmaktadır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler