Tunus işi patik modeli toplum arasında çok bilinmiyordu. Son zamanlarda internetten de örgü modelleri öğrenilebildiği için Tunus işi patik modelleri de yaygınlaştı. Bu model tığ işe örüldüğü için çok sağlam olmaktadır. Aynı zamanda tığ işi olduğu için şiş ile örülen patiklere göre daha güzel görünmektedir. Hem kolay hem de hoş görünen Tunus İşi Patik Modelleri Açıklamalı olarak bulunmaktadır.

Tamanne Tunus Işi Patik Modelleri

Tamanne Tunus işi patik modelleri çeyize koymak için mükemmel bir seçim olacaktır. Çünkü bu model 5 şiş ile örülen patikler gibi harika görünmektedir. Hem yapımı kolay hem de 5 şişle patik görünümünde olan bu Tunus İşi Patik Modelleri Açıklamalı olduğu için siz de kolayca öğrenebilirsiniz.

Bu patik modellerinde düz örgü ile yapabileceğiniz gibi ördükten sonra üzerine işleme yaparak da daha detaylı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Çeyiz sandıkları için hazırlanabilecek bu modelin açıklamalı anlatımını aşağıda yapacağız.

Tunus Işi Patik Modelleri Ve Yapılışları

Bu patikler için öncelikle Tunus tığı gerekmektedir. Bu tığın arkası uzun olmalıdır. Gerekli malzemeler:

  • İki adet farklı renkte ip
  • 3,5 numara tığ şiş

Tunus işi patiğinin yapılışı;

  • Birinci renk ipimiz ile 8 cm uzunluğunda zincir çekiyoruz. Yaklaşık 18 zincir çekmiş oluyoruz. Daha sonra zincirlere batarak 18 sıra boyunca örüyoruz.
  • Daha sonra ikinci renk ile 6 ilmek örüyoruz ve tekrar ilk renk ile 7 ilmek örüyoruz. ikinci renk ile 8 ilmek ilk renk ile 9 ilmek şeklinde birer ilmek arttırarak 17 ilmek olana kadar örmeye devam ediyoruz.
  • 17 sıra olduktan sonra tekrar sıradaki renk ile 6 ilmek örüyoruz. Renk değiştirip 7 ilmek ve arttırarak 17 ilmek olana kadar aynı şekilde devam ediyoruz.
  • 17 ilmek olduktan sonra bir kez daha 6 ilmek ile başlıyoruz ve 17 ilmek olana kadar arttırarak devam ediyoruz ve sonuncuda 18. İlmeği de alıp 18 sıra örüyoruz ve bitiriyoruz.
  • Tabanı örmek için kenardan sayarak 14. ilmekten başlayarak 9 ilmek alıyoruz ve bir sıra örüyoruz.
  • 2 sıra ilmek örüyoruz ve kenar ilmekleri birleştirerek topuk da örerek bileğe kadar çıkıyoruz. Bilek kısmına 2 sıra sık iğne yapıyoruz ve patiğimizi tamamlıyoruz.

editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler