Anne Sütü Bebeği Obeziteden Koruyor

6 Mart 2018 tarihinde eklendi, 3.244 kez okundu.

Anne sütünün ne kadar faydalı olduğu sık sıkdile gelen bir konudur. Ancak bilinmeyen en büyük faydalarından biri de anne sütünün bebeği obeziteden korumasıdır. Bu nedenle doğru emzirmek ve doğru sürede anne sütü vermek bebeği sağlık açısından çok güçlü kılacaktır. Üstelik sadece sağlık anlamında değil, psikolojik anlamda da bebeğin güçlü olmasını sağlayan anne sütü çocuğa özgüven aşılayacaktır.

Bebeğin gelişimi için gerekli olan tüm besinleri barındıran anne sütünde önsüt aslında çok önemlidir. Bebeğin ilk emdiği süt tüm bağırsak sistemini kaplar ve bebeği enfeksiyonlara karşı daha korunaklı bir hale getirir. Ayrıca anne sütü ekonomiktir ve her zaman temizdir. Diğer hazır sütlere göre bebek için sindirimi daha kolay bir süttür ve anne sütü içen bebeklerde kabızlık, gaz gibi problemler daha az gözükür. Üstelik emzirmek anne ve bebek arasındaki ilişkiyi güçlendirdiği için de çok önemlidir.

Bebeğinizin Hastalıklarını Şimdiden Anne Sütü İçirerek Önleyebilirsiniz

Enfeksiyonlardan bebeği koruyan anne sütü gelecekte yakalanma ihtimali olduğu hastalıklardan da onu korur. Obezite de bunlardan biridir. Çünkü bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren anne sütü kronik hastalıklardan da bebeği korur. Yapılan araştırmalar biberonla beslenen bebeklerin daha kolay kilo aldığını gösteriyor. Bu nedenle emzirmenin önemine dikkat ederek siz de bebeğinizi doğduğu andan itibaren emzirmeye ve o güçlü bağı yakalamaya çalışmalısınız diyebiliriz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git