Covid 19 olarak bilimsel ismi ile yer edinmiş koronavirüs insan yaşamında kötü etkiler bırakmaktadır. Her geçen gün koronavirüs üzerine farklı çalışmalar yapılırken ailelerde bu süreçte çocuklarını korumak adına endişe yaşamaktadırlar.

Çocukları Korona Hakkında Bilinçlendirilmeli

Dünyada yayılan koronavirüs için aileler hem çocukları hem de kendileri için önlemler almaktadırlar. Bu önlemler de ilk olarak temizlik ön planda olmaktadır. Çocuklar için elleri yıkamakla başlayıp, dışarıda ya da başka bir insanla karşı karşıya kaldıkları zaman mesafeli durmalarına kadar birçok korunma yöntemi aileler tarafından onlara öğretilmektedir. Temizlik ile birlikte aynı zaman da çocuklara bağışıklık sistemini kazanmaları için de sağlıklı ve dengeli besinleri tüketmelilerdir.

Korona İçin Çocuklara Doğru Temizlik Öğretilmeli

Çocukların koronadan korunması için okulda ya da evde çocuklar aralıklı olarak ellerini yıkamalılardır. Yemek öncesinde ve sonrasında, dışarıda geldikten sonra veya koronavirüs hastası ile aynı ortamda bulunulduğu zaman kesinlikle çocuğun elleri düzgün bir şekilde yıkanmalı ve gerekirse üzerindeki kıyafetler değiştirilmelidir. Çocuklar dışarıya çıktıkları zaman kesinlikle maskelerini çıkarmamaları gerekmektedir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler