Doğru banyo nasıl yapılır

24 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 8.859 kez okundu.

doğru banyo nasıl yapılır, Banyo yapmak, belki de insanı en fazla rahatlatan eylemlerden birisi. Günün yorgunluğundan kurtulur, tüm vücudunuzu yeniler ve sonrasında daha dinç olursunuz. Tabi keyifli, deliksiz bir uyku çekmek için yatmadan önce duşa girmeniz de gayet doğal. Ancak Türk geleneklerinde banyo bilgisinin pek de fazla olmadığını belirtmemiz gerekiyor; bu nedenle doğru banyo yapılmıyor. Peki doğru banyo nasıl yapılır? Biz de bu yazımızda sizlere banyo yapmanın inceliklerini anlatacağız. Uygulayacak olduğunuz taktiklerle banyodan alacağınız verim daha da artacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.


Doğru Banyo Nasıl Yapılır?

* Küvete koyacağınız su ne çok sıcak ne çok soğuk olmalıdır. 37 derece ısıdaki su tam kıvamıdır. Su çok sıcak olduğu takdirde vücut dolaşımı ağırlaşıp yavaşlar ve dokular yorulur.

* 20 dakika suyun içinde kalmak yeterlidir. Bu süreden daha fazla suda kalmak, vücudun buruş buruş olmasına ve kurumasına neden olur.

* En iyi banyo zamanı; öğlen 15:00 ile akşam 21:00 saatleri arasındadır. Bu sayede bedenimiz daha iyi çalışır.

* Banyo sonrasında kendinizi enerjik hissetseniz de, hemen giyinip işlere koyulmayın. Bornozunuza sarınıp biraz yatağınızda veya koltuğunuzda uzanın ve suyun yavaş yavaş geçen sıcak etkisini hissedin.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git