kabızlık için şifalı bitkiler, Kabızlık, son zamanların en büyük hastalıklarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Rahat bir şekilde atlatılamayan hastalık insanın oturmasını bile engellerken tuvalette yarattığı sorunlara değinmeyelim bile. Ancak kabızlığı şifalı bitkiler sayesinde ortadan kaldırmak sizlerin elinde. Biz de sizler için aşağıda kabızlık için şifalı bitkiler adında uzun bir liste hazırladık ve bu liste içerisinde bitkilerin nasıl kullanılacağına da yer verdik.

– Pırasa, erik, kiraz, üzüm, zeytinyağı ve şalgam kabızlığa iyi gelir.
– Elma yemeklerden önce yenilirse kabızlığı giderir.
– Kurutulmuş Erik kabızlığa karşı iyi bir ilaçtır. Erikleri akşamdan ıslatarak sabah aç karnına yemek, üstüne de suyunu içmek faydalı olur.
– Fesleğen tohumları kaynatılıp içildiğinde kabızlığa iyi gelir. Frenk üzümü yapraklarından yapılan çay da kabızlığa iyi gelmektedir.
– Gül yapraklarının dip kısmı kesilmeden reçel yapıldığında kabızlığa iyi gelecektir.
– Ispanak hazmı kolaylaştırarak kabızlığı engeller.
– Keten, bağırsak cidarına etki ederek sindirimi hızlandırmaktadır.. Bu sebeple son derece etkili ve Sağlıklı bir müshil ilacıdır. Vücutta herhangi bir tahribat yapmadan kabızlığı engeller.
– Taze incir kabızlığı giderir. Kuru incirler akşamdan suya konup yumuşatılarak sabahleyin aç karnına yenildiğinde bağırsakların faaliyetini arttırır.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir