Bayanlar hep şikayetçidir aşırı kilolarından. Ve bu kilolardan kurtulmanın yollarını ararlar.

Bu yolları ararken yaptıkları uygulamalardan bir kaçı kendilerine yada sağlıklarına zarar verir. Zaten bunun bilincinde olmadan yapılan uygulamalardan dolayı bayanların büyük bir kısmı diyete farklı bir gözle bakmaktadırlar. Diyet yapsam nolur, diyetin zararı olacak mı vücuduma, diyetli günlerde hiç bir şey yiyemeyecekmiyim tarzında akıllarında soru işaretleri oluşur.

Hem bu soru işaretlerini kaldırmak hemde bayanların hoşuna gidebilecek yiyeceklerden bahsetmek istiyoruz. Bu yiyecekler sayesinde vücudunuzun gereksinimi olan maddeleri(yağ-protein-karbonhidrat) alacaksınız ve gerekli olan bu maddeleri aldıktan sonra kesileek olan iştahınız sayesinde gereksiz fazla kiloların önüne geçeceksiniz.

Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz iki yemek tarifi;

**Karnıbahar ve brokoliyi biraz haşladıktan sonra yoğurt ile karıştırınız. Oldukça lifli olan bu besin sizi hem tok tutacaktır hemde vücudunuzun gereksinimi olan besini almanızı sağlayacaktır. Manavlarda 4 mevsim bulabileceğiniz salatayı ince dilimler halinde doğrayın üstüne dere otu koyun. İşte salatanız da hazır oldu yemeğinizde. Az mir miktarda mor eriğini bir miktar tarçın ile karıştırarak haşlayın. Tatlınız da hazır oldu.

**İstediğiniz kadar yeşil fasulyeyi haşlayın ve üstüne tuz, sirke, limon gibi ona asıl tadı veren şeyleri dökün. 150 gram kadar ananas alın güzelce doğradıktan sonra süzgeçten geçirin ve içine nane ile kefir koyun.

Yukarıdaki iki yemek tarifinden herhangi bir tanesini haftada bir kaç gün uyguladığınız zaman iştah kesen yiyecekler olduğu için kilo almanızın önüne geçeceklerdir ve belirli bir zamandan sonra fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaklardır. 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler