Bayanlar istenmeyen kilolardan sonra hemen diyete başlarlar. Biran önce bu kilolarından kurtulabilmek ve eski hallerine yeniden kavuşabilmek için. Diyete başlandığından kısa bir süre sonra yapılması yada aniden hızlı bir diyete başlanması oldukça yanlış bir şeydir. Bu yüzden diyete başlamadan önce uzman doktorların tavsiyeleri iyice incelenmeli yada uzman bir diyetisyenin tedavisi altında diyet yapılmalıdır.
Diyetisyenleri tavsiye edilmesinin en büyük sebebi işlerinde uzman olan kişiler olamalıdır. Farklı vücut tiplerine göre farklı diyetin olması belkide sizin yanlış bir diyete başlamanıza sebep olabilir. Örneğin aşırı kilosu olan bir kişinin yapması gereken bir diyeti eğer siz fazla kilonuz olmaması halinde yapıyorsanız sağlığınız olumsuz yönde etkilenebilir. Bunun yanında vücudun farklı yerleri için farklı diyetlerde bulunmaktadır.

Diyetisyenlerin ücretlerine gelince; şehirden şehire farklılıklar göstermektedir. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız diğer illere göre fiyatlar%30-50 arasında daha fazla olmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise İstanbul kalabalık bir ildir ve birçok insan bu ildeki diyetisyenlere gider. Şunu unutmayın ne kadar fazla tecrübe varsa alacağınız diyet tedavisi o kadar fazla iyi sonuç gösterir.

DİYETİSYEN ÜCRETLERİ

Muayene ücretleri için 70-100 civarında bir ücret istenmektedir. Bunun dışında tedavi süreciniz başlar. Kilonuz yaşamış olduğunuz psikoloji ve isteklerinize göre bir süreç belirlenir. Bu süreç 3 ay ile 1 yıl arasında olabilir. Fiyatlar ise aylık 100 TL ile 700 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler