erkeklerin sevmediği kontrolcü tavırlar, Kıskançlığın ve kontrolcülüğün aşırı fazlasının gereksiz ve ilişkiyi yıpratıcı olduğunu daha önceki yazılarımızda defalarca dile getirmiştik. Hem erkekler hem de bizler bu tavırları sevmiyoruz. Zira ilişkiyi mutlu ve huzurlu hale getirmeyip, dayanılmaz ve baskılı bir duruma bürüyor. Biz doğamız olarak erkekler tarafından biraz korunmak istiyoruz, onların korumacı tavırlarını benimseyebiliriz. Ama erkekler daha özgür, daha rahat olmak isteyeceklerdir. Her kişi ilgi görmeyi sever ama ilginin de bir sınırı vardır; sevgili olsanız bile. Biz de bu yazımızda sizlere erkeklerin hoşlanmadığı, kendilerini kısıtlanmış hissettikleri konuları aktardık.

Onu düşünmeniz elbette ki onunda hoşuna gider fakat, 1 saat içinde 5 kere arayıp ne yaptığını sorduğunuz an, bu durum Rahatsız edici olmaya başlar. Siz olmadan dışarı çıktığı zamanlarda her 5 dakikada bir sürekli telefonuyla ilgilenmek zorunda kalmak onun ve çevresinin sohbetini ve eğlencesini böler. Onu biraz serbest bırakmalı ve sizsiz de eğlenmesine izin vermelisiniz.

Eğer onun sizi aldattığından şüpheleniyorsanız telefonuna yönelme isteğinizi anlayabiliriz fakat bilmelisiniz ki bir ilişkide güven oldukça önemli bir unsur. Ortada hiçbir şey yokken, telefonuna gelen mesajları, mailleri ve arama kayıtlarını kontrol etmeye çalışmayın. Kimse suçlu gibi bir muamele görmeyi hak etmez.

Arkadaşlarına karışmamaya özen gösterin. Tabii ki burada ekstra anormal bir kız arkadaştan söz etmiyoruz. Onun hayatı, onun kararları… Bu yüzden kiminle arkadaş olacağını emin olun sizden daha iyi düşünebilir. Görüşlerine saygı göstermeli ve arkadaş çevresi yüzünden sorun yaratmamalısınız.

Ne o küçük bir çocuk ne de siz onun annesisiniz. Bu yüzden bırakın o ne istiyorsa onu giysin… Onun kıyafet seçimine karışmanız, alışverişe götürüp stilini değiştirmesi için çabalamanız so derece yersiz. Emin olun ona yaptığınız kıyafet baskısı, bir süre sonra ters tepebilir ve sadece sizi rahatsız etmek için sizin sevmediğiniz kıyafetleri giyebilir.

İlişkinizde görüşlerinizin eşit olduğuna ikna olmalısınız. Yemek yiyeceğiniz bir restoran veya gideceğiniz film için, sadece kendi görüşlerinizi önemseyip, asla erkek arkadaşınızın fikirlerini umursamamazlık etmeyin. Unutmayın ilişki iki kişinin de mutlu olmasıyla daha güzel bir hale gelir.

Kendi işinize geldiği konuları, onun adına karar alarak uygulamayın. Eğer size bir konu hakkında çekimser bir tavır sergiliyorsa, bunu kabul etmiş gibi algılayıp, hemen harekete geçmeniz onu oldukça sinirlendirir.

Bazen karşı tarafı mutlu etmek için dahi olsa yapılan planlar işe yaramıyor. Onun erkek arkadaşlarıyla gitmek istediği bir yere, siz ikiniz adına yer ayırtırsanız, erkek arkadaşınız bu durumdan pek hoşlanmayacaktır. O yüzden bu tip planlarda kesinlikle yakın çevresiyle fikir alışverişi yapın.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler