erkeklerin kadınlarla problemleri, Erkek ve kadın ırkının binlerce yıl boyunca birbiriyle anlaşamadığı sayısız konu olmuştur. Bu konular tabi ki çağın gereklilikleri ve şartlarına göre değişiklik gösteriyor, daha doğrusu daha saçma bir hal alıyor. Günümüzde biz kadınlar erkeklerden pek çok konuda şikayetçi olmasak da onların bizde mutlaka her konuda bir eksik tespit ettiği ve bunu abarttığı kesin. Biz de bu yazımızda sizlere erkeklerin biz kadınlarla ne alıp veremediklerine değindik.

Yüksek enerji ve bitmek bilmeyen arzular
Kadınlarla erkeklerin enerjileri farklı seyreder. O yüzden mesela erkekler seksi yoğun ve hızlı yaşar ama hemen arkasından uyumak isterler. Kadınların ise seks arzuları daha uzun sürer, adeta patlamaya hazır volkan gibilerdir! Günlük hayatta da onlardaki aynı enerji ve arzuyu şaşkınlıkla gözlemleriz. Bütün bir gün alışveriş yapıp gezdikten sonra akşam da diskoya gidip çılgınca dans etmek isteyebilirler. Oysa bir erkek karşısındaki kadının bitmek bilmeyen istekleri ve plandan plana akma arzusu yüzünden ölebilir! Bu yüzden asla isteklerinizi ard arda sıralamayın. Bir gün içinde dört planınız varsa bile bunu asla partnerinize söylemeyin. Gün içinde çaktırmadan, küçük manevralarla siz yine istediğinizi yapın ama baştan eşinizin tepesini attırmayın. Bir de biraz insaflı olun ve bazı şeyleri yalnız yapıp ona sanki yaşama alanı bırakıyormuş oyununu oynayın.

Güçlü hafıza
Kadınların hafızaları erkeklere göre çok daha güçlüdür. Özellikle erkeklerle olan ilişkilerinde artık tarih olmuş bir kavganın ayrıntılarını hatırlamak konusunda ustadırlar. Üç yıl önceki bir olayı erkeğin yüzüne vurup onları şoka sokabilirler. Bunun kaynağı kadınların psikolojik olarak daha hassas olmaları ve yaşadıkları olumsuz olaylardan çok etkilenmeleridir. Ancak kadını etkileyen ve belleğine silinmemecesine kazınan her ayrıntı, erkekler için her an yüzleşmek zorunda oldukları bir kabustur. Kabul edelim, çoğumuz böyle davranmamıza rağmen, yaptığımız hiç şık değil. Konuyu zamanında halledip, içimizden intikam çığlıkları atmayı keselim. En azından eski kuyruk acılarımızın envanterini kavga anında değil, boş bir zamanımızda çıkarıp, gösterelim.

Alışveriş aşkı
Tipik bir kadının birinci sıradaki terapi şekli alışveriş yapmaktır. Onlar alışveriş yaptıkça canlanıp neşelenir, partneriyse bu alışveriş çılgınlığını izlerken dehşete düşer. İstisnalar dışında bütün erkekler alışverişten nefret eder. Sevgilinizin sizden nefret etmesini istemiyorsanız, alışverişe yalnız çıkın ya da onu bir yere dergisiyle beraber oturtun ve siz rahat rahat yapın alışverişinizi. Sakın ha “Senin fikrin de önemli” diye tutturmayın, nasıl olsa eninde sonunda onun değil, kendi beğendiğinizi alacaksınız. Bari adama huzur verin.

Sonu gelmeyen merak ve sorular
Erkeklerin yalnızca bir an önce yatağa atlayıp hippilerin 70’lerde yaptıkları gibi hiç sorgulamadan seks yapmak istedikleri su götürmez bir gerçektir. Buna karşın kadınlar sorgularlar, erkeklerin geçmiş ilişkileri hakkında meraklıdırlar. Hiçbir erkek geçmişte yaşadıklarının açığa çıkmasından hoşlanmaz. Bu onlar için kişisel ve özeldir, ser verip sır vermezler. Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını satır aralarında bulmayı alışkanlık haline getirin. Açın gözünüzü, kulağınızı, öğrenin merak ettiklerinizi. Ama sakın eksik bilgiden yanlış yoruma gitmeyin. Bu da çok tehlikelidir. Direkt mazi sorularından hiçbir erkek haz etmez, unutmayın.

Kötü şoförlük
Trafiğe çıkan kadından korkulur! Bütün erkekler bunu böyle bilir ve ellerinde olsa, kadınları trafikten men ederler. Ama kabul etmek gerekir ki, kadınlar da öndeki arabanın dibinden gitmek, trafik işaretlerine Fransız kalmak, bir ellerinde cep telefonu olduğu halde araba kullanmak konusunda oldukça yetenekliler.

Daha uzun yaşam
İstatistiklerin sonuçlarına bakarsak kadınların erkeklere göre ortalama 15 yıl daha fazla yaşadıklarını görüyoruz. Bu durum da erkeklerin biraz sinirini hoplatan bir durumdur açıkçası. Onlar da bu gerçeği bildiklerinden, maksimum fayda esasına göre davranırlar. O yüzden daha bencil, daha kendi hayatlarına düşkündürler. Bırakın kısa hayatlarının tadını çıkarsınlar!

İğneleyici imalar
” Kadınların herhangi bir konuda net ve öz bir cümle kurduklarına rastlanmamıştır. Bunun yerine bir şey ima eder, erkekleri bilmece çözmek zorunda bırakırlar. “Ev çok kirli” demek yerine “Evi temizlememiz gerekiyor” demek hiç de zor değildir. Lafı dolandırmayın, erkeklerin beyni böyle çalışmaz, ima ettiğiniz şeyi asla anlamaz ve durduk yere daha çok sinirlenirsiniz.

Evcil hayvanın sizi daha çok sevmesi
Genellikle eve evcil hayvan getirenler erkeklerdir, ama sıra bakıma gelince tembel oldukları için hayvanı kadınlar besler, veterinere götürür ve gezdirir. Bu yüzden evcil hayvanlar hep kadınla Onlara daha düşkün olurlar. Bu erkeklerin çok içerledikleri, için için hırslandıkları bir konudur. Düşünsenize, kendi hayvanları başkasını daha çok seviyor, kolay kabul edilir bir şey olmasa gerek.

Organizasyon yeteneği

Su götürmez bir gerçek ki kadınlar erkekleri daha kolay çözer ve anlarlar. Erkeklerin neleri sevip, hangi sürprizden hoşlanacaklarını bilirler. Erkeklerin ise kadınları nasıl mutlu edecekleri konusunda hiçbir fikirleri yoktur. Doğum günümüzde ne tür bir hediye bizi sevindirir? Teklif yapmak için doğru zaman hangisidir? gibi sorular erkeklerin akıllarını belki de yüzyıllardır meşgul eder. Çünkü, hiçbir şekilde, uygun jesti tahmin edemezler. İşte bu bile, erkekleri yeterince rahatsız eder. Özel günlerinizde, ona sürekli, eksik ve yanlış davrandığı hissiyle yaklaşmayın. Hediyelerine her zaman coşkuyla tepki verin ve zaman tanıyın. “Ama ben hep harika organizasyonlar yapıyorum” demeyin. Bu bir genetik kodlama sorunu, yapacak bir şey yok unutmayın.

Mesuliyet sevdası

Erkekler hayatlarının en önemli dersini henüz çocukluktan ergenliğe geçiş döneminde öğrenirler ve kadına bakınca, temel ihtiyaçları seksi görürler. Kadınlar ise erkeklere baktıklarında, iyi bir aile babası olup olmayacağını düşünürler. Kadınlar için bu gayet doğal ve güzel bir olaydır ama sorumluluk almaktan ölesiye korkan erkekler için babalık çok korkutucu ve zor bir görevdir. Sırtlarına en ufak yeni bir sorumluluk almaktan ölesiye kaçan erkekler için, sürekli ondan sorumlu davranmasını bekleyen bir kadın, arkaya bakmadan kaçma hissi uyandırmaktan öteye geçmez.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler