makyaj hileleri, Hiç beklemediğiniz, çok özel bir gününüzde suratınızda sivilce ya da siyah noktalar belirmeye başlamış olabilir. Makyaj yapmamızı bile engelleyen bu sinir durumlardan yine makyajla kurtulmak, daha doğrusu makyaj hileleri ile kurtulmak mümkün. Konunun ismine ne kadar makyaj hileleri adını versek de bunu aslında makyajda profesyonellik olarak ansak daha doğru olur. Tecrübeler sonucunda aşağıdaki listeyi sizlere sunuyoruz sonuçta. Toplam 15 yolla birlikte yüzünüzü daha güzel bir hale getirebilir, kusurlarınızı istediğiniz gibi örtbas edebilirsiniz.

1-Alt kirpiklere maskara sürerken etrafa bulaşmasını istemiyorsanız kaşığın tersini kirpiklerin altına yerleştirin. Böylelikle yüzünüze maskara bulaşmayacaktır.

2-“Kedi gözü” gibi gözler istiyorsanız eyeliner veya far sürmeden önce kolay çıkarabileceğiniz bir parça bant yapıştırın. İşiniz bittikten sonra yavaşça çıkarın.

3-Gözünüzün çevresinde aydınlık bölgeler yaratmazsanız makyajınız soluk kalır. Beyaz, krem veya inci tonlarında renkleri tercih edebilirsiniz.

4-Eskiyen maskaranızın fırçasını sıcak suya tutun. Akan su tertemiz olana kadar bekleyin ve fırçayı yeniden tüpe yerleştirin. Sıcaklık ve suyun etkisiyle maskaranız yeni gibi olacaktır.

5-Gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız gözünüze siyah değil beyaz kalem çekin.

6-Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız çocuklar için üretilen yumuşak dokulu fırçalarla dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Fırçalamadan önce dudak balmı sürmeyi unutmayın. Dudaklarınızın pul pul dökülmesini istemiyorsanız bebek diş fırçası kullanabilirsiniz. Şeker ve hindistan cevizi yağını vazelinle karıştırın ve bu karışımı diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza sürün. Farkı göreceksiniz.

7-Satın aldığınız farın donuk göründüğünü düşünüyorsanız fardan önce beyaz baz uygulayabilirsiniz.

8-Kirpik kıvırıcının daha etkili olmasını istiyorsanız fön makinesiyle biraz ısıttıktan sonra kullanın.

9-Dudaklarınıza rujunuzu sürme işlemini tamamladıktan sonra rujun kalıcı olması için dudaklarınızın üzerine ince bir peçete kapatın daha sonra peçetenin üzerinden bir fırça yardımıyla pudra sürün; böylece rujunuz gün boyu mükemmel görünecek.

10-Fondöten alırken yanağınızda değil boynunuzda deneyin. Böylece renk farkı sorunu yaşamazsınız.

11-Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız kaşınızın hemen altına ince bir tabaka beyaz kalem uygulayıp parmağınızla dağıtın.

12-Eyeliner çabuk dağılıyorsa alt kirpiğinizin hemen altına pudra sürebilirsiniz. Bu sayede eyelinerın hareket etmesini büyük oranda önleyecektir.

13- Göz altı morlukları ve koyu renk halkaları önlemek için her gün göz altı için güneş kremi kullanmalı, yatmadan önce göz altı nemlendirici kremi kullanmalısınız. Ancak kremlerin ve kozmetiklerin çaresiz kaldığı zamanlarda iki koca dilim patatesi gözlerinizin üzerine koyup 10 dakika bekletebilirsiniz. Ya da iki koca kalıp buzu eriyene kadar gözlerinizin üzerinde bekletebilirsiniz. Dayanabilirseniz sonucunda ne şişlik kalıyor ne de koyu renk!

14-BB kremler pahalı geliyor veya fazla kullanmayacağınızı düşünüyorsanız lazım olduğu zamanlarda kapatıcı ve nemlendiricinizi karıştırıp kendi BB kreminizi yaratabilirsiniz.

15-Fondöteni mutlaka aşağıdan yukarı değil yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler