kadınlar ve erkekler arasındaki farklar, Biz kadınlar ve erkekler arasındaki farklar saymakla bitmez, belki de yüzlerce sayfalık bir ansiklopedi daha önce basılmıştır aramızdaki farkları açıklayan. Ancak fiziksel ve mental anlamda belli başlı farklar vardır önemli olan, biz de bu yazımızda sizlere bu farkları tam 10 maddeyle birlikte açıkladık. Cinsel organlardan tutun duyu farklarına kadar birçok konunun temeline değindik. Bu farkları çoğumuz biraz düşündüğümüzde akıl edebilecek olsak da bilimsel olanlara da göz gezdirmek lazım.

Antikorlar

Kadınlar daha çok antikor üretirler, bu yüzden de erkeklere kıyasla bakteri ve virüs hastalıklarına daha seyrek yakalanırlar.

Ağlamak

Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağlarlar. Genellikle de saat 19.00-22.00 arası.

Bacaklar

Erkeklerin bacakları daha uzun ve kaslıdır. Bu yüzden kadınlardan daha hızlı koşar, daha uzağa zıplarlar.

Buluğ

Erkekler buluğ çağını 10-15, kadınlar 9-14 yaşları arasında yaşarlar.

Cinsel organlar

Ana cinsel organlar erkekte vücudun dışında bulunur ve kolayca yaralanabilir. Kadında vücudun içine gizlenmiş olup korunmadadır.

Duyu organları

Kadınların işitme ve koklama duyuları daha güçlüdür. Buna karşılık erkekler ışığa karşı daha hassastır. Erkek gözü ayrıntıları daha iyi seçer.

Hastalıklar

Erkekler hayatları boyunca kadınlardan ortalama 40 gün daha az hastalanırlar.

Saldırganlık

Erkekler kadınlardan daha saldırgan olup bedensel güç kullanımına daha eğilimlidirler. Bunun açıklaması da testosterona bağlanmaktadır. Buna karşılık kadınlar kelimelerle saldırır ve savaşırlar.

Saçlar

Kadınların saçları daha sık ve daha dirençlidir. Saç kökleri iki milim daha derinde olduğu için erkeğinki kadar çabuk dökülmez.

Ses telleri

Kadınların ses telleri daha kısa olduğundan sesleri daha tizdir.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler