ten uyumu nedir, Bir erkekten hoşlandığınızda onun da size ilgi duyup duymadığını öğrenmek için illa onunla bu konuyu konuşmanıza gerek yok. Sadece dakikalar içerisinde size olan yakınlığından, tedirginliğinden, sözlerinden ve bakışlarından durumu anlayabilirsiniz. Ten uyumu nedir sorusunun cevabı sadece bu kadar değil tabi ki, ama bunu da kapsar. Karşı konulmaz bu reaksiyon gençlik yıllarında çok yoğun bir şekilde hissedilebilirken yaş ilerledikçe insan ilişki konusunda tecrübe kazandığı için kendini ve bilinçaltını daha fazla kontrol edebiliyor. Rahatça hissedebileceğiniz ten uyumu sayesinde ortamda hani erkeğe göz kırpacağınızı dahi tahmin kestirebilirsiniz 🙂

Ten uyumunu nasıl hissedersiniz?
İlgi duyduğunuz kişiye karşı ket vuramadığınız bir yakın olma arzusu ve dokunma isteği hissedersiniz. Bunu sizi ona doğru iten bir elektrik akımı gibi düşünebilirsiniz. Bu etkileşim her zaman doğru yerde, doğru zamanda doğru kişiyle olacak diye bir kural yok. Bazen sizin sınırlarınızı zorlayacak birine bile bu duyguları hissedebilirsiniz. Dikkatli olun, bu duyguları bastırmak çok kolay olmayacak!

O etraftayken ya da buluşmadan önce hissetmeye alışık olmadığınız bir gerginlik yaşayabilirsiniz. Onu gördüğünüz anda öpmek isteyeceksiniz, içinizden gelen bu isteğe şaşıracak ve karşı koymakta zorlanacaksınız! Onun kokusu başınızı döndürüyor ve ona daha çok yaklaşmak isteyebilirsiniz. Ondan o kadar çok etkileniyorsunuz ki, söylediklerini anlamıyorsunuz bile.

Ten uyumunun çeşitli seviyeleri var. Bazen ilk karşılaşmada etkisi daha hafif olan bu duygular zaman içinde gelişip kuvvetlenirken, bazen de ilişkinin başlangıcında çok kuvvetli olmasına rağmen zamanla çekim gücünü yitirebiliyor. Ten uyumu, şehvet ve tutkudan daha kuvvetli ve istemsiz olarak hissettiğiniz birşey. Birinin enerjisinin sizinkiyle uyuştuğunu hissettiğiniz zaman ve cinsel endorfinler açığa çıktığında hiçbir şey bundan daha kuvvetli olamaz!

İnsanlar, ten uyumunu gençlik yıllarında daha çok hissederken, ileri yaşlarda gençlikte yaptıkları ilişki hatalarını tekrarlamak istemedikleri için bu dürtülerini bastırıyorlar. Ayrıca insanlar yaşlandıkça hormon seviyelerinin azalması da ten uyumunun ilerleyen yaşlarda daha zor yakalandığı izlenimini yaratıyor.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler