Dükan diyeti nasıl yapılıyor ?

Son zamanların en çok konuşulan diyeti hiç kuşkusuz Dukan diyeti. Kısa sürede kilo vermede etkili bir yöntem olan Dukan diyeti, adı duyulduğu andan itibaren özellikle kadınlar arasında çok yaygınlaştı. Sizin de kısa sürede fazlalıklarınızdan kurtulmak gibi bir niyetiniz varsa yazıyı kaçırmadan okumanızı öneririz

1. Aşama – Saldırı

Diyetin en zor kısmı olarak geçiyor. Süresi en fazla 10 gün ancak ne kadar kilo vermek istediğinize bağlı olarak 1 gün bile uygulayabilirsiniz.

Yemenize izin verilen gıdalar:

Yağsız et
Böbrek, karaciğer gibi sakatatlar
Ördek hariç tüm kümes hayvanları
Tüm balık çeşitleri ve deniz ürünleri
Yumurta
Yoğurt ve süt gibi yağsız ürünler

Bu diyet sırasında bol su içmek diyetin omurgasını oluşturuyor. Yemeklerde çok fazla tuz kullanılmaması da önemli. Bu aşamada hızlı bir biçimde kilo verilmeye başlanıyor.

2. Aşama – Kilo verme

Bu aşamada yukarıda saydığımız protein destekli besinlere ek olarak sebze de yemeye başlıyorsunuz. Enginar, patlıcan, domates, ıspanak, brokoli, lahana gibi sebzeleri dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Bu aşamayı istenilen kilo kaybı gerçekleşene kadar sürdürün. En fazla 10 gün uygulayın.

3. Aşama – Korumaya hazırlık

Kısa sürede kilo vermek isteyenlerin adapte olmakta en çok zorlandıkları yer genellikle kiloyu korumakla alakalı oluyor. Diyetin bu aşamada protein ve sebzenin yanı sıra meyve yemeye de başlıyorsunuz. Ara sıra kendinizi şımartmak için haftada bir gün dilediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz. Bu zihnen de sizi rahatlatacaktır. Bu aşamanın uzunluğu da en falza 10 gün. Ama vermek istediğiniz kiloya göre de uzatabilir ya da kısaltabilirsiniz.

4. Aşama – Sürdürme

Dördüncü ve son aşamada artık eski yemek düzeninize dönmeniz mümkün. Kısaca diyet öncesinde ne yiyorsanız devam edebilirsiniz. Ancak tek bir şart var: Perşembe günü saldırı aşamasını uygulamak. O günü protein günü yapın. Umarız faydasını görürsünüz.admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler