Biliyoruz; kadınlar için yağ yakmak büyük bir problem. Yağ yakmayla ilgili denediğiniz bir sürü yöntem, bazen sonuçsuz kalabiliyor. Bu sorun da özellikle yazın da yaklaşmasıyla sizin canınızı iyice sıkmaya başlıyor. Sorun zor, ancak çözümü basit. Rahatlıkla uygulayabileceğiniz önerilerimizi takip etmeye devam edin.

* Yağ yakma denince akla ilk olarak elbette diyet geliyor. ‘Şu kadar sürede şu kadar kilo verin’ gibi diyet programları sizi kandırmasın. Evet kısa sürede kilo verdiren diyetler piyasada bulunuyor. Ancak bunlar sağlıklı programlar değil. Kısa sürede verdiğiniz kiloları yine aynı kısa sürede almanız mümkün. Buna dikkat edin.

* Yağ yakıcı bitki çaylarını tüketin. Bunlardan en bilineni yeşil çay. Her yerde ulaşma imkanınız var.

* Vücuttaki kaslarınızın yoğunluğunu artırmaya çalışın. Kas çalışmak direk yağ yakmaz. Ancak büyük etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Elbette yağları kasa çevirmenin de önemini unutmayın.

* Sporu hayatınızdan eksik etmeyin. Zira sporun faydasını anlatmamıza gerek yok. Sadece bir tüyo verelim. Vücut 30 dakikadan sonra yağ yakmaya başlıyor. Dolayısıyla antrenmana başlamadan önce yapacağınız uzun süren kardiyo çalışması size antrenmanın devamında ihtiyacınız olan karbonhidrattan yemeye başlayacaktır ve yağlar olduğu yerde kalacaktır. Bu yüzden kardiyoyu antrenman sonrasına bırakın.

* Bol bol su için.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler