İnsanlar kış aylarına göre yaz aylarından daha fazla yemek yerler. Bunların yanında olumsuz hava koşullarından dolayı evde oturmak zorunda kalırsınız bir çok zaman. Ve malesef spor yapmak en basitinden yürüyüş yapmak için dışarı çıkamazsınız. 

Yukarıdaki sebeplerden dolayı evde oturan yada işten sonra spor için vakit bulamayan bayanlar yaz aylarına kışın aldıkları kilolar ile beraber girerler. Bu kiloları ortadan kaldırmak yada en baştan hiç almamak için uzmanların önerdiği kış diyetini ve bu diyetin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

KIŞ DİYETİ NASIL YAPILMALIDIR

**Öncelikler uzun süren kış gecelerinde yatmadan öne açılan iştah yüzünden bol miktarda ekmek yenir. Bu ekmeğin önüne geçmeniz gerekmektedir. Ekmek yemeyin demiyoruz ama akşam yemeğinden sonra yapılan herhangi bir öğün yada ekmek alımı sizin aşırı kilolara ulaşmanıza en büyük sebeplerden bir tanesidir.

**Rusların bir atasözü vardır. Üç beyazdan uzak duracaksınız. Un, şeker, tuz. Biz ekmek tüketimini azaltarak ilk beyazdan uzak durmaya başladık bile. İkinci olarak kahvaltınız da çayınıza attığınız şeker miktarını azaltın. Bu azaltılan şeker vücutta tutulan yağ miktarını da azaltacaktır.

**Öğle ve akşam yemeklerinden yenen yemekten sonra bir kase yoğurt yemeniz sizin için çok faydalıdır. Bu yenilen yoğurt sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına ve gereksiz olan kilolarınıza sebep veren maddelerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olur.

**Kesinlikle karın açlığınızı gidermek için kısa süreli yiyecekleri tercih etmeyiniz. Tüm dünyada fast-food olarak bilinen yiyecekler uzun kış gecelerinde kilo almanıza sebebiyet veren olaylardan bir kaçıdır.

**Akşam yemeğinizin zamanını iyi belirleyin. Örneğin erken yenmiş akşam yemeği sonrası yatmadan önce bir öğün daha yemek yeme hissi doğabilir karnınızda. Eğer yemeğinizi geç yerseniz de yatmadan önce sindirilememiş olan yiyecekler kilo almanıza sebep olabilir. Son olarak da yatmadan önce içilen bir bardak su daha sağlıklı bilinçli bir diyetin sonu olacaktır.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler