sevgiliye mesaj atıldıktan sonra yapılmaması gerekenler, Ülkemizde, maalesef genç yaştaki çiftlerin ilişkileri akıl almadık saçmalıklar nedeniyle bozulmaktadır. Özellikle teknolojinin hayatımıza kattığı onca güzel özelliği doğru kullanmak varken, bunu stres sebebi olarak kullanmak en büyük yanlışlık. Bu yazımızda sevgilinize mesaj attığınızı ve bundan sonra hemen cevap alamadığınızı ele alacağız. Sonuç olarak erkek arkadaşınızın bir işi olabilir ya da mesajınızı görmemiş olabilir. Bu durumda hemen karalara bağlamanız gerekmiyor. İşte mesaj atıldıktan sonra yapılmaması gereken 10 şey.

Durmadan last seen’i kontrol etmek

Mesajı yolladığınız ilk andan itibaren elinizden telefonu düşürmez ve durmadan flörtünüz ne zaman online olduğunu, online olup size cevap yazıp yazmadığını bakarsanız yandı gülüm keten helva.

Yaptığının farkına varıp durumu kurtarmaya çalışırken şakaya vurmak

Karşı tarafın tüm bu mesajları gördüğünde size dair düşüncelerini değiştirmeye çalışmak için gerek random gülüşler, gerekse de utanan maymunlu emojiler göndererek durumu kurtarmaya çalışmanın henüz işe yaradığı görülmedi.

Aniden gelen cevap karşısında mutluluktan delirdiğini belli etmek

Aslında sadece yarım saat kadar bir bekleme süresinde ne kadar da abarttığınızı düşünmenize vesile olan ‘Pardon ya uyuyakalmışım’ benzeri bir mesaj sizi mutluluktan çıldırtır ancak ‘OLLEY BEEE CEVAP ATTIN NİHAYET OHH’ tarzı bir cevap vermek olayı iyice sarpa sardıracaktır.

Mesajlardaki saçmalığı örtmek için ‘Aaa ben arkadaşa atıyordum bunu ya pardon’ yazmak

Kendiniz bir türlü durduramayıp arka arkaya attığınız mesajlarda abarttığınızı fark ettiniz; ne güzel. Ancak şimdi de durumu kurtarmaya çalışmak pahasına olayı daha da berbat edecek mesajlar atmaya başlamayın sakın; gerekirse yakınınızdaki insana söyleyin ellerinizi bağlasın.

‘Ama ben senden hoşlanıyordum ama bu şekilde olmaz ki…’ demek

Geçmiş olsun en büyük hatalardan birini yaptınız. Karşı tarafın çok acil veya önemli bir işi olduğunu göz ardı ederek sadece size cevap vermediğini düşünme hatasına düşmek bir yana, bir de delirme mesajlarınızı hoşlanma bahanesinin arkasına sığınarak açıklamak; olacak iş değil!

Mavi tık oldu cevap yazmıyor hemen bir tane daha yazayım mı diye düşünmek

Şimdi sakin olun ve telefonu görüş mesafenizden uzağa koyun. Arka arkaya nefessiz mesajlar atarsanız karşı tarafı anında kendinizden bezdirir ve hatta nefret dahi etmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Aynı mesajı belki de gitmemiştir diye ikinci kere göndermek

Hayır mesajınız karşı tarafa iletildi ve hatta kendisi bu mesajı okudu bile. Şimdiki akıllı telefonlar varolan mesaj hatasını anında size haber verirler. Bu yüzden sakın ola aynı mesajı ‘herhalde ulaşmadı ya bir daha atayım’ düşüncesiyle göndermeye kalkmayın.

Belki telefonu çekmiyordur diye nerede olduğunu araştırmaya başlamak

Aklınıza gelen felaket senaryoları bir yana hemen nerede ve kimlerle olduğunu bulmaya çalışmak için o sosyal ağ benim, öbür check-in senin gezmeye başlamayın; sadece sakin olun.

Kesin başka biri var diye düşünmeye başlamak

Anında karalar bağlamak, hayatında başka biri var veya beni oyalıyor, kim bilir nerelerde fink atıyor diye düşünmek, sizi tansiyonun hastası yapar; canınıza yazık.

Seneler öncesinden kalan özel numaradan arama çakallığına başvurmak

Yapmayın; kendinizi rezil rüsva etmeyin. Henüz mesaj atalı 7 dakika oldu ancak siz internette ‘Nasıldı bu özel numaradan çaldırma şeysi yaa’ diye arama yapıyorsanız vay halinize.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler